Występują: Aleksander Machalica, Teresa Kwiatkowska, Oliwia Nazimek i Adam Machalica
Scenariusz: Adrianna Lewandowska i Julia Tomaszewska
Instytut Biznesu Rodzinnego wychodząc naprzeciw pojawiającym się wyzwaniom przenosi teatralny spektakl do Państwa domów. Dzięki ponad godzinnemu nagraniu łączymy biznes rodzinny z kulturą. Współpracując z profesjonalnymi aktorami m.in. poznańskich teatrów, udało nam się stworzyć spektakl o skomplikowanych relacjach firmowo-rodzinnych.
Wśród postaci pojawia się żona i matka Iwona Smarczyńska o pogodnym usposobieniu, która skupia się na emocjach, zachowaniu harmonii i stawia na relacje z innymi ludźmi. Jako matka dwójki dorosłych już dzieci marzy o wnukach. Lepiej od swojego męża wie, co dzieje się w rodzinnym przedsiębiorstwie, przez co on korzysta z jej rad, mimo że oficjalnie nie przyznaje jej racji.
Pan Stanisław to dumny właściciel, który firmę traktuje niczym swoje trzecie dziecko. Zbudował ją ,, gołymi rękami’’ . Nie uznaje upływu czasu, pomimo kłopotów zdrowotnych. Często wtrąca swoje decyzje w decyzje pracowników. Jego trudnością jest chwalenie innych, zwłaszcza własnych dzieci, które bardzo mocno kocha. Przy rodzinnym stole nie brakuje również dwójki sukcesorów.
Syn Kamil mieszkający w Londynie, jeszcze przed wyjazdem zagranicę chciał wdrożyć innowacje w rodzinnym przedsiębiorstwie. Jednak upór ojca uniemożliwił mu to działanie. Jego marzeniem jest udowodnienie ojcu, że sam bez jego pomocy również może coś osiągnąć. Intensywnie pracuje nad własnym startupem. Martwi się o ojca, czuje, że powinien przejąć stery, jednak obawia się powrotu do rodzinnego Tomaszowa, jak i tego, że ojciec nie pozwoli mu działać wg własnego stylu.
Jego młodsza siostra Natalia, absolwentka ASP chce rozwijać projekt szwalni w Afryce, by w ten sposób budować tam nowe miejsca pracy. Wytrwale dąży do osiągnięcia celu, w czym bardzo przypomina swojego tatę. Nie jest zainteresowana branżą, w której działa jej firma rodzinna i nie chce pracować w przedsiębiorstwie ojca. Ma dosyć wiecznie zapracowanej rodziny. Chce, żeby wszyscy zawsze byli razem, jednak boi się do tego otwarcie przyznać. Chce podróżować po świecie, co nie spotyka się z aprobatą mamy, która wolałaby mieć córkę bliżej siebie.
Oglądając spektakl widz z bliska przygląda się w nim rodzinie Smarczyńskich, która nagle staje przed wyzwaniem sukcesji. Obserwuje, jak trudne może być dla poszczególnych członków rodziny to wyzwanie, z jakimi emocjami, obawami, ale też nadziejami może się ono wiązać. Jednym słowem – odbija się „w rodzinnym zwierciadle”. Jakie problemy i wyzwania towarzyszą nam, sukcesorom lub nestorom? Jak możemy je rozwiązać? Jak nauczyć się o nich rozmawiać? Tego i jeszcze więcej dowiesz się z niezwykłego nagrania, dostępnego w naszej księgarni. Uczestnicząc w akcji #zostańwdomu postanowiliśmy udostepnić ten materiał całkowicie za darmo: http://bit.ly/38Z6FC1
– Mam nadzieję, że oprócz pewnej konfrontacji z własnymi emocjami obdarzymy widzów spektaklu inspiracją do tego, jak radzić sobie z sytuacjami, w których trudno określić, czy jesteśmy w roli kochającego rodzica i dziecka czy może już w rolach partnerów biznesowych – podsumowuje dr Adrianna Lewandowska, Prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego i pomysłodawczyni spektaklu.
Jeżeli dotąd zastanawiali się Państwo, o czym rozmawiają rodziny biznesowe przy rodzinnym stole to ten materiał dostarczy odpowiedzi, inspiracji i przemyśleń… Czas postawić na wartościową rozrywkę, która pomoże zatroszczyć się o długowieczność firmy rodzinnej i samej rodziny.
Jeśli po obejrzeniu spektaklu zaczną Państwo zastanawiać się, co dalej stanie się z co stanie się z rodzinną firmą Smarczyńskich? Czy syn poradzi sobie w swojej nowej roli? Jak zmiany będą znosili rodzice? Dlaczego decyzje rodzin biznesowych zmieniają nie tylko życie tych rodzin i firm, ale i losy całych społeczności i świata? Jak decyzje Smarczyńskich przełożyć na własny biznes? Jak uczyć się na cudzych błędach?
Serdecznie zapraszamy na drugą część spektaklu, którą na żywo będzie można obejrzeć podczas VII Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych w Poznaniu już 22-23 czerwca.
Zapisy trwają: http://bit.ly/39KwSWt