Strona domowa / Festiwal Rodzin Biznesowych / Własność zobowiązuje! Rozwój w biznesie, harmonia w rodzinie.

Własność zobowiązuje! Rozwój w biznesie, harmonia w rodzinie.

W ubiegłym roku zrealizowaliśmy jubileuszowy X Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych. Przez lata spotykaliśmy się z właścicielami i sukcesorami wspaniałych polskich firm rodzinnych, by rozmawiać na temat zmiany pokoleniowej, strategii, internacjonalizacji, profesjonalizacji biznesu.

Spotkania te oraz nasza codzienna praca z rodzinami biznesowymi pokazały nam, że BIZNES nie wystarcza. Firmy rodzinne wyróżnia wszystko. Nie są to zwykłe firmy prywatne, nie są to korporacje. Nie są to zwykli przedsiębiorcy i przedsiębiorczynie realizujący cele, projekty czy wskaźniki. Przedsiębiorstwa rodzinne to wehikuły czasu, które nauczyły się podróżować pomiędzy przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Co więcej, ze względu na polski kontekst historyczny, zdolność do czerpania z mądrości przodków-pionierów-założycieli wykluwa się na naszych oczach. To jeden z najdonioślejszych momentów w polskiej historii biznesu! Uczymy się, jak transferować wiedzę, władzę, własność w oparciu o wspólne wartości i wizję z pokolenia na pokolenie.

Dziedziczymy sukcesy i porażki, marzenia i plany, życiowe lekcje i traumy, które w każdej swojej odsłonie są najprawdziwszymi skarbami, jeżeli TRWAMY jako biznesy, jeżeli potrafimy wprowadzić do naszej RODZINY harmonię, jeżeli potrafimy działać razem, w imię większego DOBRA.

Rodzina to więzy krwi i nie krwi. To ściśle powiązany system istniejący tylko za sprawą jego członków i członkiń, którzy potrzebują wolności i swobody, jednocześnie będąc przywiązanym do wspólnego dziedzictwa, korzenia, historii. Napięcia zachodzące pomiędzy przychodzeniem i odchodzeniem, troską i brakiem uwagi, życiem i śmiercią są nieodłączną częścią każdej rodziny, w tym również tej biznesowej. To samo przecież moglibyśmy powiedzieć o biznesie rodzinnym. To więzy krwi i nie krwi osadzone we wspólnym systemie pełnym napięć, dylematów, siły i piękna…

Najbardziej oczywistymi czynnikiem wpływającym na zwiększające się prawdopodobieństwo kontynuacji sukcesów założycieli są zdolni potomkowie oraz ich gotowość do postrzegania biznesu jako ważnego wyzwania! Jak przekazać kolejnemu pokoleniu WARTOŚCI? Jak wzrastać, zachowując myśl założycielską, dbając o to, co jest ważne dla rodziny? Jak zatroszczyć się o kolejne pokolenia, dzieci, wnuków, by oni, w przyszłości, potrafili wzrastać jako liderzy, ale też jako rodzice, jako ludzie, tak po prostu…?

Dlatego, tym razem do międzygeneracyjnego spotkania zapraszamy całe rodziny biznesowe, które w otoczeniu natury i życzliwej społeczności Family Business pragną rozwijać się i odkrywać swoją prawdę, swoją moc, swoje korzenie.

Bo czy jest coś piękniejszego niż pokolenia uczące się od siebie wzajemnie, wobec wyzwań XXI wieku, jak żyć inaczej? Czy jest lepszy sposób na pokazanie młodszym pokoleniom – sukcesorom, jak uczyć się, niż pozwolić im obserwować jak nestorzy uczą się od nich?

Właśnie tej perspektywie dedykujemy nasz nowy Festiwal Rodzin Biznesowych.

Rodzina i biznes to metaforyczne wzburzone morze, stroma góra, ciepły ogień i stary sad drzew owocowych, które karmiły zarówno dziadków, jak i wnuków. To prawdziwe historie i najdoskonalsze lekcje życia, które wybrzmią już nadchodzącej wiosny – w nowej, odkrywanej przez nas wspólnie formule, do której zapraszamy.

Do zobaczenia wiosną!

O Festiwalu: www.FestiwalRodzinBiznesowych.pl

O Portal Family Business

Zobacz również

Własność, która zobowiązuje? Rodziny biznesowe w polskiej gospodarce - materiał z webinaru

Własność, która zobowiązuje? Rodziny biznesowe w polskiej gospodarce – materiał z webinaru

W ramach pierwszego z wydarzeń towarzyszących w ramach Festiwalu Rodzin Biznesowych, webinaru „Własność, która zobowiązuje? …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.