Strona domowa / Biznes / Zarządzanie / Kobiety w firmach rodzinnych / Dominika Kulczyk umacnia swoją pozycję w rodzinnym biznesie

Dominika Kulczyk umacnia swoją pozycję w rodzinnym biznesie

W zeszłym roku po nagłej śmierci najbogatszego Polaka Jana Kulczyka, miejsce przewodniczącego rady nadzorczej Kulczyk Investments przejął prof. Waldemar Frąckowiak. Miał on przygotowywać Dominikę Kulczyk do przejęcia jego stanowiska. Dzisiejsze doniesienia pokazują, że sukcesja zaszła się po raz kolejny: jak dowiedzieliśmy się z informacji prasowej Kulczyk Investments, Dominika Kulczyk oficjalnie zastąpiła prof. Waldemara Frąckowiaka na miejscu przewodniczącego rady nadzorczej. Ten pozostał w radzie nadzorczej. Do tej pory Dominika pełniła funkcję członka rady nadzorczej.

W skład rady wchodzą: prof. Waldemar Frąckowiak, dr Karl Schleinzer, Stefan Krieglstein i Tomasz Mikołajczak. Brat Dominiki Sebastian Kulczyk od stycznia 2014 roku pełni rolę Prezesa Zarządu Kulczyk Investments.

Dominika i Sebastian Kulczykowie są przykładem NextG – kolejnego pokolenia przedsiębiorców rodzinnych, którzy dokonują re-designu biznesów przejętych po rodzicach. W przypadku Kulczyków sukcesja stała się nagle, jednak Jan Kulczyk odpowiednio zabezpieczył biznes rodzinny na taki wypadek. Majątek został podzielony po połowie – siostra i brat mają wspólnie decydować o podejmowanych inwestycjach.

Plan sukcesyjny pozostawiony przez nestora zawierał jasną instrukcję, która reguluje, jak rozwiązywać ewentualne spory. Powstał on ok. 5 lat przed sukcesją.

O Michał Wojewoda

Dyrektor Operacyjny Instytutu Biznesu Rodzinnego. Interesuję się tym co czyni firmy rodzinne najbardziej unikatowymi jednostkami biznesowymi na świecie - połączeniem Rodzinny i Biznesu :)

Zobacz również

Pasjonaci - Wojownicy Izabelli Wałkowskiej

Pasjonaci – Wojownicy Izabelli Wałkowskiej

Gdy przejmowała stery w rodzinnym biznesie, jej firma była lokalnym graczem w regionie CEE. Dziś, po kilku latach działalności, podjęcia rynkowej rękawicy, pomimo ofert kupna firmy oraz położenia akcentu na silny, zgrany i dynamiczny zespół, zarządzany przez nią Plastwil jest globalnym graczem, który swoimi produktami konkuruje ze światowymi poten¬tatami. Nie przeszkadza jej to, że firma znajduje się w małej miejscowości, daleko od dużych aglomeracji miejskich. O tym, jaki miała pomysł na firmę, jak zbudowała swój zespół zaufa¬nych ludzi oraz jakie towarzyszyły jej przy tym perypetie, rozmawiamy z Izabellą Wałkowską – Prezesem Zarządu rodzinnej firmy Plastwil.

2 komentarze

  1. Bezapelacyjnie P. Kulczyk zajmuje najwyzszą lokatę w rankingach bogatych , mnie jednak interesuje aspekt jej działłalności na rzecz innych jak choćby emitowane w TVN „Efekt Domina”; nomen omen domino otwiera i oczy i serca na problemy globalne.

  2. Trudno nie podziwiać rodziny za dyskretne życie z dala od celebryckich fleszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.