Strona domowa / Sukcesja / Kongres Next Generation / Sukcesorskie RE. REvision. REconnect. REdesign

Sukcesorskie RE. REvision. REconnect. REdesign

W 2022 roku firmy rodzinne rosły szybciej niż światowa gospodarka, a gdyby połączyć siły 500 największych organizacji, stanowiłyby trzecią co do wielkości gospodarkę świata (Indeks Firm Rodzinnych 2023). Jaką rolę w tej dynamice odgrywają sukcesorzy? Jak perspektywa wzrostu przychodów ma się do ograniczeń planetarnych i społecznych, z którymi przyszło się nam mierzyć w związku z kryzysem klimatycznym i społeczno-ekonomicznym? Co zrobić, by móc spojrzeć inaczej niż do tej pory?

Sukcesorskie RE. REvision. REconnect. REdesign

Po raz 7. Instytut Biznesu Rodzinnego organizuje Kongres Next Generation dla młodego pokolenia liderów firm rodzinnych. W tym roku w zupełnie nowej formule oprócz potrzeb sukcesorów będziemy także szukać odpowiedzi na potrzeby… świata. Częścią agendy jest interaktywna edukacja zespołowa przeprowadzona w formie gry terenowej. Kilka stacji tematycznych umożliwi uczestnikom pogłębienie wiedzy i doświadczenia w obszarach niezbędnych do przeprowadzenia sukcesji, z uwzględnieniem wyzwań XXI wieku tj. wdrażanie innowacyjnych strategii biznesowych, odpowiadanie na kryzysy społeczne, klimatyczne, czy kryzysy wartości. Mnóstwo emocji i nowych doświadczeń płynących z stawiania czoła wyzwaniom charakterystycznym dla firm rodzinnych – w oparciu o autorskie case study Instytutu Biznesu Rodzinnego. Gra oparta będzie na, jak w prelekcji dr Adrianny Lewandowskiej – założyciela i prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego, „dodatkowym „W” Modelu Diamentu Sukcesyjnego ©”.  Jeszcze do niedawna autorka mówiła o 4W. – Od kilku lat coraz ważniejsze staje się piąte W – międzypokoleniowa WIZJA. A w kontekście społeczności sukcesorów Re-WIZJA. W jaki sposób przygotowywać sukcesorów do działań w świecie VUCA? – mówi dr Adrianna Lewandowska. W tej części IBR podejmie refleksję, jak dobrze zdefiniowane wartości, wspólnie wypracowana wizja, która spinają obszary wiedzy, władzy i własności mogą przyczynić się do wzmocnienia odporności rodziny i biznesu w turbulentnych czasach.

Sukcesorze! Sukcesorko! Zapraszamy do wyjątkowego doświadczenia, gdzie będziesz miał/a szansę zrewidować (REvision) swoje myślenie o biznesie rodzinnym, połączyć się ze społecznością sukcesorów (REconnect) i wzmocnić swoją siłę do działania w turbulentnym świecie oraz przeprojektować rozwiązania i modele biznesowe, które już nie działają (REdesign).

Rejestracja: www.nextg.pl

Więcej informacji: awlodarczyk@ibrpolska.pl

Sukcesorskie RE. REvision. REconnect. REdesign

Sukcesorskie RE. REvision. REconnect. REdesign

Sukcesorskie RE. REvision. REconnect. REdesign

Sukcesorskie RE. REvision. REconnect. REdesign

O Magazyn Family Business

Family Business. Zarządzanie firmą rodzinną to pierwszy w Polsce kwartalnik poświęcony profesjonalizacji zarządzania w firmach rodzinnych. Opisujemy case studies, pokazujemy historie firm rodzinnych, piszą u nas czołowi eksperci z całego świata!

Zobacz również

Firma rodzinna to marka – to zobowiązuje!

Firma rodzinna to marka – to zobowiązuje!

Firma rodzinna to marka – to zobowiązuje! Do tej pory jak skarb przechowuję wizytówkę mojego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.