Strona domowa / Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych / Partner kongresu LPP przeznacza 20 MLN ZŁ na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie

Partner kongresu LPP przeznacza 20 MLN ZŁ na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie

Polska firma rodzinna LPP wraz z Fundacją od pierwszych dni konfliktu w Ukrainie wspiera osoby dotknięte skutkami wojny. Pomocą w pierwszej kolejności objęci zostali pracownicy spółki i ich bliscy, którzy cały czas otrzymują wsparcie zarówno finansowe, jak i pomoc psychologiczną czy medyczną. Przy wsparciu spółek zależnych ze Słowacji, Rumunii, Węgier, Czech, Litwy oraz Niemiec organizowany jest także transport i zakwaterowanie w krajach Unii Europejskiej dla osób, które zdecydowały się na wyjazd z Ukrainy.

„Od pierwszych chwil konfliktu w Ukrainie priorytetem było dla nas zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników oraz ich bliskich. Jednak szybko okazało się, że osób czekających na wsparcie jest coraz więcej, a potrzeby związane z zapewnieniem najpilniejszych kwestii rosną godziny na godzinę. Dlatego podjęliśmy decyzję o wsparciu naszych partnerów przeznaczając na podejmowane przez nich działania 1 milion złotych. Dzięki współpracy z organizacjami zaangażowanymi bezpośrednio w pomoc uchodźcom przybywającym do Trójmiasta oraz osobom pozostającym na terenach objętych wojną, mamy pewność, że nasze wsparcie pozwoli odpowiedzieć na realne i szybko zmieniające się potrzeby” komentuje Patrycja Zbytniewska, prezes Fundacji LPP.

Na pomoc Ukrainie

W związku z rosnącą skalą potrzeb zarówno w Ukrainie i w Polsce, firma rodzinna LPP wraz z Fundacją LPP zwiększyła wartość pomocy finansowej, jak i rzeczowej na rzecz osób dotkniętych konfliktem zbrojnym do 20 mln zł. Środki te zostaną przeznaczone na dalsze działania mające na celu zapewnienie najpilniejszych potrzeb uchodźców przybywających do naszego kraju, jak i tych, pozostających w objętym wojną kraju.

– Pozostajemy cały czas w kontakcie zarówno z naszymi pracownikami, jak i organizacjami społecznymi oraz monitorujemy sytuację w kraju i w Ukrainie. W związku z napływającymi z ich strony sygnałami dotyczącymi rosnącej skali potrzeb, wspólnie z zarządem firmy podjęliśmy decyzję o uruchomieniu dodatkowych środków finansowych oraz zwiększeniu pomocy rzeczowej. Mimo ogromnej liczby zgłoszeń, staramy się reagować tak szybko jak to możliwekomentuje Patrycja Zbytniewska, prezes zarządu Fundacji LPP.

Firma LPP partnerem Kongresu

LPP jest polską firmą rodzinną, jedną z najdynamiczniej rozwijających się w branży odzieżowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Przez 30 lat z sukcesem prowadzi działalność w Polsce i za granicą, sprzedając kolekcje na 26 rynkach stacjonarnych, w tym w tak prestiżowych stolicach jak Londyn, Helsinki czy Tel Awiw. Oferta online dostępna jest na 31 rynkach. LPP zarządza 5 markami modowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Spółka posiada sieć ponad 2000 salonów sprzedaży o łącznej powierzchni przekraczającej 1,7 mln m2. W oparciu o globalną sieć zaopatrzenia polski producent odzieży dystrybuuje rocznie przeszło 259 mln sztuk odzieży na 3 kontynenty. LPP pełni też ważną rolę, tworząc miejsca pracy dla 27 tys. osób w biurach i strukturach sprzedaży w Polsce, krajach Europy, Azji i Afryki. Spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach indeksu WIG20 oraz należy do prestiżowego indeksu MSCI Poland.

Kolejny rok firma LPP została partnerem Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych. Sławomir Łoboda Wiceprezes Zarządu LPP opowie o wielowymiarowej społecznej odpowiedzialności biznesu w panelu dyskusyjnym prowadzonym przez dr hab. Macieja Stradomskiego.

Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych to wydarzenie unikatowe w skali światowej. Wśród prelegentów są właściciele największych firm rodzinnych w Polsce i na świecie, którzy chętnie dzielą się doświadczeniami, jak radzić sobie z wyzwaniami przedsiębiorczości rodzinnej i jak budować długowieczne firmy, dbając o dobre relacje w rodzinie. Inicjując Kongres, Instytut Biznesu Rodzinnego stworzył platformę wymiany wiedzy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem rodzinnym.

W tym roku, w zupełnie nowej formule, będziemy rozmawiać o aktualnej sytuacji, problemach i wyzwaniach, z jakimi mierzą się przedsiębiorcy rodzinni oraz jak mimo trudności dzielą się dobrem i wspierają potrzebujących.

Prelekcje będą połączone z międzynarodowymi komentarzami eksperckimi (m.in. Emanuela Rondi, Piret Potisepp, Alfredo De Massis, Piret Potisepp, Ivan Miroshnychenko, Guillermo Salazar, Jean Vanhoegaerden, Nike Anani, Jean Vanhoegaerden, Silvana Mariel Muñoz, Susanne Bransgrove, Valerija Kozlova, Rania Labaki) odnoszącymi się do bieżącej sytuacji firm rodzinnych w Polsce i w innych krajach, które będą stanowiły otwarcie do eksperckich dyskusji Let’s talk about…

Serdecznie zapraszamy już 28-29 marca w Poznaniu! -> https://kongresfirmrodzinnych.pl/

 

Źródło: Informacja Prasowa

O Portal Family Business

Zobacz również

Nowy wymiar bogactwa. Rodzina. Trwanie. Dobro - czyli IX Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych w Poznaniu

Nowy wymiar bogactwa. Rodzina. Trwanie. Dobro – czyli IX Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych w Poznaniu

Nowy wymiar bogactwa. Rodzina. Trwanie. Dobro – czyli IX Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych w Poznaniu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.