Strona domowa / Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych / Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych ma już 10 lat

Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych ma już 10 lat

Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowy Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych. To unikatowe wydarzenie w skali roku odbędzie się 20-21 marca 2023, a jego temat przewodni to „Fundacje rodzinne – między nadzieją a rzeczywistością”.

Już od 10 lat spotykamy się w Poznaniu w gronie polskich i zagranicznych rodzin biznesowych i firm rodzinnych, by rozmawiać o profesjonalizacji i dążeniu do długowieczności. Przez 9 edycji na scenie wystąpiło ok. 200 unikalnych prelegentów – przedstawicieli czołowych polskich firm rodzinnych oraz światowego rodzinnego biznesu. 2500 uczestników, członków rodzin biznesowych brało udział w dwudniowych prelekcjach, wykładach, warsztatach i wieczornej uroczystej gali.

Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych ma już 10 lat

Pierwszy Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych odbył się w maju 2014 roku. Potrzeba wymiany doświadczeń, bezpiecznego miejsca do spotkań dla rodzin biznesowych zaowocowały powstaniem platformy do wymiany myśli, spotkań i nauki. Do Poznania zjechały się rodziny biznesowe z całej Polski. Temat przewodni „Wdzięczni za wczoraj, odpowiedzialni za jutro” zintegrował uczestników: właścicieli, sukcesorów, dziennikarzy, ekspertów i przedstawicieli rządu. Rozmawiali o trudnej przeszłości rodzinnych przedsiębiorców, a w szczególności pełnej wyzwań przyszłości.

Na scenie Kongresu wystąpił wtedy Ewald Raben, Prezes Zarządu firmy rodzinnej Grupa Raben, opowiadając o historii firmy i przekazując cenne przemyślenia w zakresie wartości, tak potrzebnych w biznesie rodzinnym.

Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych ma już 10 lat

Jednym z głównym prelegentów był także ekspert przedsiębiorczości rodzinnej – prof. Peter May. Dzięki jego ogromnemu doświadczeniu (prowadził sukcesje dla firm takich jak: Dr. Oetker czy Langenscheidt) mogliśmy wysłuchać fascynującej prelekcji o tym, jak trudne jest utrzymanie harmonii między rodziną a przedsiębiorstwem.

O znaczeniu przedsiębiorstw rodzinnych w gospodarce europejskiej referował Senior Policy Advisor European Family Businesses Darius Movaghar.

Na scenie nie zabrakło także przedstawicieli rodzimych biznesów:

Wojciech Kruk z synem Wojciechem Juniorem oraz córką Anią opowiadali o tym, jak ważne jest dzielenie się doświadczeniem i tradycją z następnym pokoleniem.

Jakub Kołodziej, członek zespołu zarządzającego Roleski, w imieniu właściciela Marka Roleskiego dzielił się wrażeniami z pierwszej polskiej konstytucji firmy rodzinnej.

Tomasz Kowalewski oraz jego syn Mateusz Kowalewski, właściciele Hortimex opowiadali o wyzwaniu sukcesyjnym.

– w panelu „Dylematy córek firm rodzinnych” wystąpiły Aleksandra Sowa z Cukiernia Sowa, Paulina Makarczyk ze Skarbu Matki oraz Zuzanna Mikołajczyk z Mikomax Smart Office.

Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych ma już 10 lat

Ponadto w swoje prelekcje i wystąpienia mieli także:

– eksperci Instytutu Biznesu Rodzinnego: dr Adrianna Lewandowska, dr Marta Widz, dr Alicja Hadryś, dr Ewa Więcek-Janka, Wiesława Machalica

Joanna Wierzejska, Piotr Andrzejczak z Kancelarii Domański Zakrzewski Palinka

dr Borysław Czyżak wówczas partner w Egon Zehnder

dr Tomasz M. Zieliński z ABC Akademia

prof. Krzysztof Safin

Sławomir Mirkowski oraz Małgorzata Małecka z PwC

prof. Marian Gorynia i prof. Waldemar Frąckowiak z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

Krzysztof Łabowski z Banku Millennium

Krzysztof Hadryś z Gartenholz H&H Sp. z o.o.

Antoni Odzimek z Consiglio International

prof. Maciej Stradomski z CMT Advisory

10 lat temu sukcesja wydawała się dalekim procesem dla „wiecznie młodych” i aktywnych właścicieli firm. Jednak po dekadzie czasu widzimy, że temat ten jest coraz bardziej aktualny. Dobrobyt firm rodzinnych i możliwość narzędzi legislacyjnych zauważył także ustawodawca. Dlatego tematem przewodnim X Kongresu będzie fundacja rodzinna.

Bardzo cieszymy się, że aż przez 10 lat mogliśmy razem tworzyć tą niesamowite platformę wymiany wiedzy i doświadczeń. Jesteśmy zaszczyceni zaufaniem, jakim obdarzyli nas rodzinni przedsiębiorcy!

Bardzo dziękujemy i serdecznie zapraszamy na jubileuszowy X Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych, który odbędzie się 20/21 marca 2023 w Poznaniu! Nie wahaj się i zarejestruj się już teraz!*

*do końca stycznie obowiązuje cena promocyjna

Zapisz się na kongres!

Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych ma już 10 lat Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych ma już 10 lat Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych ma już 10 lat Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych ma już 10 lat Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych ma już 10 lat

O Portal Family Business

Zobacz również

Zarządzanie przez wartości, czyli sukcesja w firmie rodzinnej

Zarządzanie przez wartości, czyli sukcesja w firmie rodzinnej

Największym wyzwaniem przed jakim aktualnie stoją założyciele firm rodzinnych, którzy marzą o nieśmiertelności swoich biznesów, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.