Coraz więcej firm rodzinnych inicjuje zmiany pokoleniowe, coraz istotniejsze staje się więc efektywne zarządzanie biznesem, który zaczyna nosić znamiona wielopokoleniowości. Coraz więcej rodzin biznesowych zastanawia się, jak rzetelnie i skutecznie ułożyć strukturę zarządzania i nadzoru nad rodzinnymi biznesami. Realizacja marzenia o wielopokoleniowości wymaga bowiem profesjonalizacji, również w tej kwestii.
„Kodeks dobrych praktyk dla właścicieli firm rodzinnych” przetłumaczony, opracowany, dopasowany do rynku polskiego i wydany przez Instytut Biznesu Rodzinnego z inicjatywy Prezes dr Adrianny Lewandowskiej daje członkom firm rodzinnych, ich rodzinom i otoczeniu (interesariuszom), solidne podstawy opracowania i optymalizacji ich indywidualnych Kodeksów dobrych praktyk.
Misją Instytutu Biznesu Rodzinnego jest wspieranie firm rodzinnych w profesjonalizacji zarządzania: dlatego uznaliśmy, że na rynku polskim pozycja ta jest nieodzowna dla tych właścicieli firm rodzinnych, którzy myślą i działają w perspektywie długookresowej! Mamy nadzieję, że tym samym dostarczamy ram do dyskusji nad profesjonalnym Kodeksem dobrych praktyk dla właścicieli firm rodzinnych, którego celem jest wzmacnianie tak biznesów, jak i rodzin biznesowych – mówi dr Adrianna Lewandowska, MBA – Prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego.
Kodeks można pobrać na tej stronie: https://www.ibrpolska.pl/baza-wiedzy/kodeks-dobrych-praktyk-firm-rodzinnych/
A każdego managera pracującego w firmie rodzinnej, który chciałby uzupełnić wiedzę z zakresu przedsiębiorczości rodzinnej, zachęcamy do zapoznania się z programem studiów MBA dla zarządzających w firmie rodzinnej: https://www.humanitas.edu.pl/master_of_business_administration. Podczas studiów realizowanych we współpracy Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu oraz Instytutu Biznesu Rodzinnego poruszymy między innymi tematykę systemu nadzoru właścicielskiego: corporate & family governance, a także inne obszary profesjonalizujące biznes oraz rodzinę.