Strona domowa / Biznes / 10 długowiecznych CEO w polskich firmach rodzinnych

10 długowiecznych CEO w polskich firmach rodzinnych

9. STANISŁAW HAN 
Prezes Zarządu PPF Hasco-Lek SA

W biznesie od 1984 roku.

10 długowiecznych CEO w polskich firmach rodzinnych

35 lat na rynku. Stanisław Han, niedoszły student medycyny, któremu na egzaminach na uczelnie zabrakło dosłownie jednego punktu, aby uniknąć poboru do wojska zdecydował się na farmację przemysłową na Akademii Medycznej we Wrocławiu. Zapewne nie żałuje tej decyzji, bo nie tylko te studia skończył, ale i uzyskał w tym obszarze doktorat. Rozpoczynał od produkcji pieczarek, którą porzucił udając się na studia, by później produkować kosmetyki, a po zmianach prawa gospodarczego w Polsce na początku lat 90-tych, skoncentrować się na wytwarzaniu farmaceutyków. Sam tworzył receptury leków, a ugruntowaną pozycję na rynku przyniosły mu bardzo dobrej jakości syropy. Później rozszerzył działalność o olejki kamforowe, maści, wodę utlenioną. Teraz firma jest jednym z liderów produkcji farmaceutycznej. Prezes Han, który lubi nieustanny rozwój, przez trzy i pół dekady stworzył Grupę HASCO, w której skład oprócz wspomnianej firmy farmaceutycznej wchodzi również centrum badawczo-rozwojowe Novasome, szpital Vratislawa Medica, centrum dystrybucji farmaceutycznej Procefar, hotel Haston czy Fundacja Hasco-Lek, która swoim podopiecznym umożliwia wszechstronny rozwój oraz zapewnia pomoc i wsparcie. Jedną z największych pasji Prezesa Hana jest kolekcjonowanie zabytkowych aut. Firma jest prawdziwie rodzinna, o czym świadczy zaangażowanie w biznes żony Prezesa oraz jego trójki dzieci, spośród których córka, Agnieszka, jest Wiceprezesem Zarządu PPF Hasco-Lek SA. Choć sukcesorzy są dobrze przygotowani do przejęcia odpowiedzialności za rodzinne biznesy, to prezes Han w najbliższym czasie na żadną emeryturę się nie wybiera. W jednym z wywiadów dla Gazety Wyborczej wspomniał, że pracuje całe życie, więc tym bardziej nie zamierza przestawać także na „emeryturze”. Prezes Han od lat pojawia się w rankingach najbogatszych Polaków.

O Łukasz Tylczyński

Ekspert ds. badań i rozwoju. Współorganizator Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych, odpowiedzialny za komunikację medialną, program oraz opiekę nad prelegentami. Realizator największych polskich badań w obszarze przedsiębiorczości rodzinnej: m.in. GUESSS i FACTS. Autor licznych artykułów, raportów i publikacji w obszarze biznesu rodzinnego oraz twórca rankingów firm rodzinnych. Prelegent i moderator paneli tematycznych w obszarze family business. Realizuje projekty związane z popularyzacją przedsiębiorczości rodzinnej w Polsce i na świecie.

Zobacz również

Model (nie)widzialnego Bogactwa Rodziny Biznesowej - Adrianna Lewandowska

Model (nie)widzialnego Bogactwa Rodziny Biznesowej

Przez ostatnie lata w ramach Instytutu Biznesu Rodzinnego mocno skupialiśmy się na firmach rodzinnych. To …

Jeden komentarz

  1. Ceramiki Gres już dawno nie mają a niemiecki Hosech czy francuska Leda to tylko sprzedawcy marnych jakościowo produktów Sanplast. 1500 ludzi to chyba że wszystkich tych zakładach łacznie w co i tak wątpię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.