Strona domowa / Wideo / Wywiady z przedsiębiorcami / Piotr Voelkel o sukcesji

Piotr Voelkel o sukcesji

W latach 1973 – 1979 pracował w Polskim Teatrze Tańca Conrada Drzewieckiego jako dyrektor techniczny[1]. Po sześciu latach założył własną firmę, w której produkował, sprzedawał w kraju i eksportował na zachód m.in. galanterię drewnianą i zabawki. W 1990 założył Grupę Kapitałową VOX, zrzeszającą firmy z branży wykończenia i aranżacji wnętrz. W jej skład wchodzą: Meble VOX, Drzwi i Podłogi VOX oraz Profile VOX.

Meble VOX eksportują do Europy, Stanów Zjednoczonych, a także państw Bliskiego Wschodu. Jako pierwsza firm meblarska z Polski otrzymała wyróżnienie w konkursie Design Management Europe Award[2]za skuteczne zarządzanie designem w przedsiębiorstwie oraz iF DESIGN AWARD 2015[3] w kategorii Home Furniture za łóżko piętrowe SPOT by VOX.

W latach ’90 Voelkel inwestował w poznańskie media (m.in. był współwłaścicielem Głosu Wielkopolskiego). W 1996 założył Wyższą Szkołę Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa (od 2015 roku Collegium Da Vinci). W 1997 roku założył Fundację VOX-Artis w ramach której zrealizował m.in. zespół rzeźb plenerowych Magdaleny Abakanowicz Nierozpoznani w centralnej części Cytadeli w Poznaniu oraz Agorę w Grant Park w Chicago.

2003 roku założył Fundusz Stypendialny Lednickie Talenty (od 2011 roku Fundusz zmienił nazwę na Talenty Fundusz Stypendialny). Fundowane stypendia, w postaci pomocy finansowej, rzeczowej lub merytorycznej mają na celu stworzenie takich warunków, aby najzdolniejsi uczniowie i studenci mogli bez przeszkód rozwijać swoje zdolności.

W 2008 roku Voelkel stał się współzałożycielem Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. SWPS z siedzibą w Warszawie prowadzi wydziały zamiejscowe w Katowicach, Poznaniu, Sopocie i Wrocławiu. Wydział wrocławski otrzymał pierwszą kategorię, ustaloną przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w wyniku oceny parametrycznej i jednocześnie zajął 1. miejsce w wykazie jednostek naukowych w grupie nauk społecznych w Polsce[4].

W 2009 roku założył Szkoły Akademickie Da Vinci. Z jego inicjatywy w 2011 roku w odrestaurowanym budyku Starej Drukarni powstała Concordia Design – centrum designu, kreatywności i biznesu (w ramach Concordia Design funkcjonuje również restauracja Concordia Taste, inkubator firm z sektora kreatywnego oraz drukarnia Concordia Print).

O Michał Wojewoda

Dyrektor Operacyjny Instytutu Biznesu Rodzinnego. Interesuję się tym co czyni firmy rodzinne najbardziej unikatowymi jednostkami biznesowymi na świecie - połączeniem Rodzinny i Biznesu :)

Zobacz również

Moc z kiełków – czempion na drodze do podboju Europy

Moc z kiełków – czempion na drodze do podboju Europy

Dorastała u boku ojca-wizjonera, który pozytywnie zaraził ją swoim wartościami i myśleniem, które o lata świetlne wyprzedzały aktualne trendy w odżywianiu. Naturalne produkty, transparentność marki, która sygnowana jest nazwiskiem jej rodziny od kilkudziesięciu lat. W rozwój firmy zaangażowana jest wspólnie z mężem, a jako mama pełnych energii trójki młodych chłopców, utrzymuje balans życia rodzinnego i firmowego. Stoi murem za misją swojej firmy, która pozwala Polakom mieć dostęp do zdrowej żywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.