Strona domowa / Bez kategorii / Nawet jeden samochód to flota – zarządzaj, by nie stracić

Nawet jeden samochód to flota – zarządzaj, by nie stracić

Dla mniejszych firm rodzinnych jeden lub kilka pojazdów to często jedyne posiadane aktywa. I nie ma znaczenia, czy są one własnością firmy czy są finansowane leasingiem. Samochody są niezbędne w praktycznie każdej działalności. Niejednokrotnie pełnią funkcję biura, pozwalają dotrzeć do klienta lub zawieźć towar do kontrahenta.

Dla każdego przedsiębiorcy, niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności i wielkości firmy, jednym z najbardziej poszukiwanym dóbr jest czas, a częstym problemem efektywne nim zarządzanie. Dlatego coraz popularniejszym rozwiązaniem w firmach staje się outsourcing. Świetnym przykładem efektywnego wykorzystania outsourcingu jest powierzenie bieżącej obsługi pojazdów firmowych profesjonalnej firmie zewnętrznej.

Pozwala to osiągnąć wiele korzyści. Firma otrzymuje dostęp do hurtowych zakupów części i usług serwisowych po atrakcyjnych, stałych w całej Polsce cenach rabatowych oraz ma możliwość uzyskania istotnych rabatów zarówno w sieci autoryzowanych stacji obsługi pojazdów jak i sieci warsztatów niezależnych. Zarządzania flotą odbywa się po kosztach rzeczywistych – przedsiębiorca może porównać ceny ze swoim warsztatem i wybrać ofertę korzystniejszą. Jest to też często jedyna możliwość korzystania ze stacji sieci warsztatów niezależnych.

Dodatkowo firma ma możliwość odroczenia płatności za części i usługi, otrzymanie faktury zbiorczej za wykonane usługi. Otrzymuje też dostęp do całodobowego call center, świadczącego usługi doradcze zarządzania flotą, dzięki czemu może skorzystać z bezpłatnego doradztwa technicznego doświadczonych specjalistów, obejmującego weryfikację zakresu usług i czasu ich wykonania, a także dostęp do platformy informatycznej z pełną historią serwisową.

Rynek usług zarządzania flotą postrzegany jest jako rynek dużych firm i korporacji, nie jest to jednak do końca prawda. Mimo, iż firmy leasingowe czy też wyspecjalizowane przedsiębiorstwa zajmujące się obsługą flot zaczynały działalność od współpracy z dużymi przedsiębiorstwami, teraz oferują usługi zarządzania flotą kilku pojazdów, a nawet pojedynczego samochodu.

Autor: Marcin Modliborek, Project Manager Programu AutoKomfort+ w Millennium Leasing

O Magazyn Family Business

Magazyn Family Business
Family Business. Zarządzanie firmą rodzinną to pierwszy w Polsce kwartalnik poświęcony profesjonalizacji zarządzania w firmach rodzinnych. Opisujemy case studies, pokazujemy historie firm rodzinnych, piszą u nas czołowi eksperci z całego świata!

Zobacz również

WSPARCIE FIRM RODZINNYCH TERAZ TAKŻE ONLINE! Umów się na konsultacje z ekspertami Instytutu Biznesu Rodzinnego!

Nowa trudna sytuacja powoduje, że pojawia się całe mnóstwo pytań! Jak sobie poradzić ze zmieniającą się rzeczywistością? Jak zachowując wartości rodzinne podejmować trudne decyzje? Jak właściwie komunikować się z pracownikami, którzy również odczuwają lęk? Jak przekazać trudne informacje? Jakie decyzje dobre są teraz dla naszej rodziny? Dla firmy? Na pewno widzisz nowe wyzwania, które pojawiły się w czasach pandemii. A może także nowe szanse?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.