Strona domowa / Biznes / Makro i Rynek - komentarz Millennium / Kolejny nabór wniosków o dofinansowanie w ramach kredytu na innowacje technologiczne

Kolejny nabór wniosków o dofinansowanie w ramach kredytu na innowacje technologiczne

8 października ruszył nabór wniosków do V konkursu na dofinansowanie projektów w ramach kredytu na innowacje technologiczne. W ramach projektu możliwe jest uzyskanie przez firmę bezzwrotnej dotacji w wysokości do 70% kosztów kwalifikowanych inwestycji, maksymalnie 6 mln zł.  

Konkurs skierowany jest do przedsiębiorstw z sektora MŚP (zatrudniających do 250 pracowników, o rocznych przychodach nie przekraczających równowartości 50 mln EUR lub sumie bilansowej nie przekraczającej równowartości 43 mln EUR), działających na terytorium Polski. 

Kredyt w ramach projektu udzielany jest na wdrożenie własnej nowej technologii lub zakup i wdrożenie technologii i wytworzenie dzięki niej nowych lub znacząco ulepszonych towarów, procesów lub usług (w stosunku do dotychczas wytwarzanych na terytorium Polski). Warunkiem uzyskania dofinansowania jest uzyskanie promesy kredytu na innowacje technologiczne w banku komercyjnym (m.in. w Banku Millennium), a następnie podpisanie umowy o kredyt. W Banku Millennium możliwe jest dodatkowo sfinansowanie kredytem komercyjnym wymaganego w projekcie udziału własnego w wysokości 25%. 

Konkurs będzie trwał do 26 kwietnia i podobnie jak w poprzedniej edycji będzie podzielony na rundy. Wniosek o dotację będzie można złożyć wyłącznie w jednej z nich.

Numer rundyRozpoczęcie naboru wniosków ramach rundyZakończenie naboru wniosków w ramach rundy
1 runda8 października 20187 listopada 2018
2 runda8 listopada 20186 grudnia 2018
3 rudna7 grudnia 201824 stycznia 2019
4 runda25 stycznia 201928 lutego 2019
5 runda1 marca 201910 kwietnia 2019
6 runda11 kwietnia 201926 kwietnia 2019 (do godz. 16:00)

Przedsiębiorcy mogą liczyć na weryfikację złożonej dokumentacji przez Bank Gospodarstwa Krajowego jeszcze przed ostateczną oceną wniosku. Więcej informacji https://www.bankmillennium.pl/przedsiebiorstwa/produkty/finansowanie/kredyty/kredyt-na-innowacje-technologiczne

O Grzegorz Maliszewski

Główny Ekonomista Banku Millennium. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Doradzał też agendzie ONZ do spraw rozwoju (UNDP). Zwycięzca rankingu „Parkietu” na najlepszego ekonomistę 2014 r., laureat konkursu NBP i „Rzeczpospolitej” na najlepszego analityka 2013 r.

Zobacz również

Zespół wielopokoleniowy – obciążenie czy szansa?

Zespół wielopokoleniowy – obciążenie czy szansa?

Powszechnie uważa się, że innowacyjność to domena młodych. Zazwyczaj kojarzona jest też wyłącznie z digitalizacją. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.