Strona domowa / Biznes / Makro i Rynek - komentarz Millennium / Kolejny nabór wniosków o dofinansowanie w ramach kredytu na innowacje technologiczne

Kolejny nabór wniosków o dofinansowanie w ramach kredytu na innowacje technologiczne

8 października ruszył nabór wniosków do V konkursu na dofinansowanie projektów w ramach kredytu na innowacje technologiczne. W ramach projektu możliwe jest uzyskanie przez firmę bezzwrotnej dotacji w wysokości do 70% kosztów kwalifikowanych inwestycji, maksymalnie 6 mln zł.  

Konkurs skierowany jest do przedsiębiorstw z sektora MŚP (zatrudniających do 250 pracowników, o rocznych przychodach nie przekraczających równowartości 50 mln EUR lub sumie bilansowej nie przekraczającej równowartości 43 mln EUR), działających na terytorium Polski. 

Kredyt w ramach projektu udzielany jest na wdrożenie własnej nowej technologii lub zakup i wdrożenie technologii i wytworzenie dzięki niej nowych lub znacząco ulepszonych towarów, procesów lub usług (w stosunku do dotychczas wytwarzanych na terytorium Polski). Warunkiem uzyskania dofinansowania jest uzyskanie promesy kredytu na innowacje technologiczne w banku komercyjnym (m.in. w Banku Millennium), a następnie podpisanie umowy o kredyt. W Banku Millennium możliwe jest dodatkowo sfinansowanie kredytem komercyjnym wymaganego w projekcie udziału własnego w wysokości 25%. 

Konkurs będzie trwał do 26 kwietnia i podobnie jak w poprzedniej edycji będzie podzielony na rundy. Wniosek o dotację będzie można złożyć wyłącznie w jednej z nich.

Numer rundyRozpoczęcie naboru wniosków ramach rundyZakończenie naboru wniosków w ramach rundy
1 runda8 października 20187 listopada 2018
2 runda8 listopada 20186 grudnia 2018
3 rudna7 grudnia 201824 stycznia 2019
4 runda25 stycznia 201928 lutego 2019
5 runda1 marca 201910 kwietnia 2019
6 runda11 kwietnia 201926 kwietnia 2019 (do godz. 16:00)

Przedsiębiorcy mogą liczyć na weryfikację złożonej dokumentacji przez Bank Gospodarstwa Krajowego jeszcze przed ostateczną oceną wniosku. Więcej informacji https://www.bankmillennium.pl/przedsiebiorstwa/produkty/finansowanie/kredyty/kredyt-na-innowacje-technologiczne

O Grzegorz Maliszewski

Grzegorz Maliszewski
Główny Ekonomista Banku Millennium. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Doradzał też agendzie ONZ do spraw rozwoju (UNDP). Zwycięzca rankingu „Parkietu” na najlepszego ekonomistę 2014 r., laureat konkursu NBP i „Rzeczpospolitej” na najlepszego analityka 2013 r.

Zobacz również

Zespół wielopokoleniowy – obciążenie czy szansa?

Powszechnie uważa się, że innowacyjność to domena młodych. Zazwyczaj kojarzona jest też wyłącznie z digitalizacją. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.