Strona domowa / Biznes / 10 długowiecznych CEO w polskich firmach rodzinnych

10 długowiecznych CEO w polskich firmach rodzinnych

7. ANDRZEJ KABAT 
Prezes Zarządu Kabat Tyre

W biznesie od 1983 roku.
36 lat na rynku. Andrzej Kabat zakłada w 1983 roku niewielki zakład rzemieślniczy w Budzyniu (woj. Wielkopolskie), w którym naprawia opony i dętki. Ma on powierzchnię 21m2. W 1985 roku działalność została poszerzona o bieżnikowanie opon osobowych. Dwa lata później powstał nowy zakład, a tym samym firma rozpoczęła działalność ślusarską oraz mechanikę i budowę maszyn, głównie do produkcji wyrobów gumowych i dętek. Mówiąc o firmie Kabat powinno się przywołać również sylwetkę brata – Tadeusza Kabata, który również jest ikoną tej firmy. Jednak brat prezesa Andrzeja Kabata do biznesu rodzinnego dołączył 4 lata później, kiedy to w 1987 roku otworzył przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją wyrobów gumowych. Obydwie firmy współpracowały, a w 1996 bracia podjęli decyzję o ich połączeniu. Tak powstała jeszcze silniejsza marka. Firma słynie z produkcji dętek, a także mocno penetruje rynek jako producent opon o nazwie ,,Kabat”, a są one sprzedawane w ponad 80 krajach: Europy, Azji, Afryki i obu Ameryk. Firma zatrudnia 870 osób. Prezes Andrzej Kabat raczej stroni od mediów i pierwszych stron gazet, za to chętnie wypowiada się na tematy związane z branżą i można go spotkać na wielu targach. W firmę zaangażowani są już sukcesorzy.

O Łukasz Tylczyński

Ekspert ds. badań i rozwoju. Współorganizator Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych, odpowiedzialny za komunikację medialną, program oraz opiekę nad prelegentami. Realizator największych polskich badań w obszarze przedsiębiorczości rodzinnej: m.in. GUESSS i FACTS. Autor licznych artykułów, raportów i publikacji w obszarze biznesu rodzinnego oraz twórca rankingów firm rodzinnych. Prelegent i moderator paneli tematycznych w obszarze family business. Realizuje projekty związane z popularyzacją przedsiębiorczości rodzinnej w Polsce i na świecie.

Zobacz również

Model (nie)widzialnego Bogactwa Rodziny Biznesowej - Adrianna Lewandowska

Model (nie)widzialnego Bogactwa Rodziny Biznesowej

Przez ostatnie lata w ramach Instytutu Biznesu Rodzinnego mocno skupialiśmy się na firmach rodzinnych. To …

Jeden komentarz

  1. Ceramiki Gres już dawno nie mają a niemiecki Hosech czy francuska Leda to tylko sprzedawcy marnych jakościowo produktów Sanplast. 1500 ludzi to chyba że wszystkich tych zakładach łacznie w co i tak wątpię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.