Strona domowa / Bez kategorii / Sukces(Ja) jest kobietą – firmy rodzinne w rękach córek

Sukces(Ja) jest kobietą – firmy rodzinne w rękach córek

Listopadowe popołudnie w Hotelu Andels usytuowanym w kompleksie łódzkiej Manufaktury w trakcie IX Europejskiego Forum Gospodarczego przebiegło w akompaniamencie Panelu dyskusyjnego pt. „Sukces(ja) jest kobietą – firmy rodzinne w rękach córek”. Instytut Biznesu Rodzinnego był Patronem Merytorycznym panelu oraz jego współorganizatorem. W akompaniamencie pełnej sali o swoich doświadczeniach związanych bezpośrednio z sukcesją opowiadala m.in, Ania Kruk z firmy rodzinnej Ania Kruk, Anna Bielak-Dworska – sukcesorka w Grupie Saternus, Anna Mikołajczyk – nestorka w Mikomax Smart Office, Katarzyna Zawadzka – sukcesorka firmy Hexeline, wsparcia merytorycznego dla sukcesorek udzielła dr Adrianna Lewandowska – Prezes IBR, która w swojej prezentacji pt. „Model Gwiazdy Sukcesyjnej” przedstawiła 150-osobowej widowni problematykę sukcesji przedsiębiorczości rodzinnej w Polsce, a także wspierała wypowiedzi sukcesorek wiedza ekspercką. Moderatorem panelu, a zarazem jego gospodarzem, była Bożena Ziemniewicz z Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

W takcie półtoragodzinnego panelu poruszone zostały następujące aspekty dotyczące kobiet w procesie zmiany pokoleniowej biznesu rodzinnego:

  1. Firma rodzinna – czym różni się od firmy nierodzinnej.
  2. Zalety i wady pracy w rodzinnym biznesie z punktu widzenia członków rodziny.
  3. Sukcesorka w firmie rodzinnej.
  4. Jak budować autorytet córki w biznesie wobec pracowników i wobec rodziców.
  5. Jak zostałam sukcesorką w mojej firmie.
  6. Różnice między sukcesorem a sukcesorką.
  7. Balans życia zawodowego i prywatnego w rodzinnym biznesie.
  8. Komunikacja międzypokoleniowa w firmie rodzinnej
  9. Savoir vivre rozmów z członkami rodziny w firmie.
  10. Rady dla potencjalnych sukcesorek.

panel dsykusyjny europejskie forum gospodarcze panel dsykusyjny europejskie forum gospodarcze panel dsykusyjny europejskie forum gospodarcze panel dsykusyjny europejskie forum gospodarcze panel dsykusyjny europejskie forum gospodarcze

O Łukasz Tylczyński

Łukasz Tylczyński
Ekspert ds. badań i rozwoju. Współorganizator Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych, odpowiedzialny za komunikację medialną, program oraz opiekę nad prelegentami. Realizator największych polskich badań w obszarze przedsiębiorczości rodzinnej: m.in. GUESSS i FACTS. Autor licznych artykułów, raportów i publikacji w obszarze biznesu rodzinnego oraz twórca rankingów firm rodzinnych. Prelegent i moderator paneli tematycznych w obszarze family business. Realizuje projekty związane z popularyzacją przedsiębiorczości rodzinnej w Polsce i na świecie.

Zobacz również

WSPARCIE FIRM RODZINNYCH TERAZ TAKŻE ONLINE! Umów się na konsultacje z ekspertami Instytutu Biznesu Rodzinnego!

Nowa trudna sytuacja powoduje, że pojawia się całe mnóstwo pytań! Jak sobie poradzić ze zmieniającą się rzeczywistością? Jak zachowując wartości rodzinne podejmować trudne decyzje? Jak właściwie komunikować się z pracownikami, którzy również odczuwają lęk? Jak przekazać trudne informacje? Jakie decyzje dobre są teraz dla naszej rodziny? Dla firmy? Na pewno widzisz nowe wyzwania, które pojawiły się w czasach pandemii. A może także nowe szanse?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.