Strona domowa / Firmy Rodzinne / Nowy kierunek studiów MBA dla zarządzających w firmie rodzinnej

Nowy kierunek studiów MBA dla zarządzających w firmie rodzinnej

Transformacja pokoleniowa oraz przemiany społeczne i gospodarcze stawiają nowe wyzwania przed współczesnymi przywódcami. Dlatego Wyższa Szkoła Humanitas w partnerstwie z Instytutem Biznesu Rodzinnego na początku 2023 roku uruchamia nowy kierunek studiów: Master of Business Administration dla zarządzających w firmie rodzinnej.

– Po okresie gospodarki scentralizowanej w Polsce rozwinęły się firmy, które dziś, przez jakość oferowanych produktów, konsekwencję w budowaniu silnej marki i pozycji rynkowej stoją u progu przejścia do nowego etapu w tej rynkowej grze: kolejnej generacji. W Polsce nastał moment przełomowy, zmiany pokoleniowej, w której chęć udziału wg naszych cyklicznych badań zgłasza jedynie 8% dzieci z firm rodzinnych – mówi dr Adrianna Lewandowska, Prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego. – Cała reszta potencjalnych rodzinnych sukcesorów albo ma inne zawodowe plany, albo inne kompetencje. Oznacza to, że potrzebna będzie profesjonalna i doskonale rozumiejąca meandry biznesu rodzinnego zewnętrzna kadra managerska, gotowa do wzięcia odpowiedzialności za zarządzanie firmą rodzinną po jej założycielach. Właśnie dla potencjalnych managerów kontraktowych, którzy mają wziąć odpowiedzialność za zarządzanie silnymi markami rodzinnymi oraz dla osób na stanowiskach managerskich, które chciałyby lepiej zrozumieć specyfikę przedsiębiorczości rodzinnej, Instytut Biznesu Rodzinnego wraz z Wyższą Szkołą Humanitas organizuje pierwszy w Polsce i jeden z nielicznych w Europie prestiżowy program MBA dla managerów w firmach rodzinnych.

Nowy kierunek studiów MBA dla zarządzających w firmie rodzinnej

Wiedza, którą zdobywają uczestnicy MBA innych programów, w tym jest poszerzona o elementy charakteryzujące „rodzinność” biznesu. Profesjonalne rozumienie tego kontekstu może stać się szansą na doskonałą kontynuację biznesu albo wręcz przeciwnie, brak wiedzy w tym obszarze może skutkować nawet zakończeniem działalności firmy. Wykładowcy Programu to specjaliści w zakresie family business, a także praktycy – właściciele dużych polskich firm rodzinnych.

Organizacja procesu dydaktycznego zakłada m.in. dużą część pracy własnej, dyskusji panelowych, warsztatów i spotkań z właścicielami firm, którzy zaproszeni do współpracy będą dzielić się własnymi historiami, refleksjami, doświadczeniem. Zagraniczni eksperci, którzy zasilają kadrę dydaktyczną wnoszą spojrzenie wielopokoleniowe, które w Polsce po latach właśnie odtwarzamy.

– Jestem przekonana, że pierwsze w Polsce i jedne z nielicznych w Europie studia MBA dedykowane dla biznesu, który ma pozostać w rękach rodziny, to bardzo ambitna i niezmiernie ważna oferta edukacyjna. To szansa na poszerzenie wiedzy, ale także wymianę doświadczeń i nawiązanie nowych znajomości z czołowymi osobami polskiego biznesu, międzynarodowymi ekspertami oraz słuchaczami, którzy swojego zawodowego rozwoju chcą doświadczać w zarządach firm rodzinnych – dodaje dr Lewandowska.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem:

https://www.humanitas.edu.pl/master_of_business_administration

O Dawid Stefański

Zobacz również

Jacy pracodawcy wygrywają walkę o talenty w dobie AI? Wyniki konkursu „Firma Przyjazna Rodzinie | Człowiekowi"

Jacy pracodawcy wygrywają walkę o talenty w dobie AI? Wyniki konkursu „Firma Przyjazna Rodzinie | Człowiekowi”

Kolejny rok Instytut Biznesu Rodzinnego był Partnerem Strategicznym konkursu Family & Human Wellbeing Humanites Award …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.