Strona domowa / Bez kategorii / Stanisław Han odznaczony Orderem Odrodzenia Polski

Stanisław Han odznaczony Orderem Odrodzenia Polski

W poniedziałek 11 listopada w dniu Narodowego Święta Niepodległości Prezydent RP Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe. W gronie wyróżnionych znalazł się Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A. dr Stanisław Han, który od 35 lat zarządza jedną z najprężniej rozwijających się firm farmaceutycznych w Polsce, podejmując przy tym szereg działań na rzecz zdrowia i poprawy komfortu życia Polaków. Stanisław Han uhonorowany został Orderem Odrodzenia Polski, który od blisko 100 lat nadawany jest za wybitne zasługi położone w służbie państwu i społeczeństwu.


Order Odrodzenia Polski to drugie, po Orderze Orła Białego, najważniejsze cywilne odznaczenie państwowe. Przyznawane jest przez Kapitułę Orderu Odrodzenia Polski, która składa się z ośmiu członków oraz Wielkiego Mistrza Orderu, którym z racji pełnionego urzędu jest Prezydent RP. Wybitne osiągniecia w działalności publicznej podejmowane od 35 lat z pożytkiem dla kraju i społeczeństwa przez Prezesa Stanisława Hana, a także ogromny wkład w rozwój polskiej gospodarki spotkały się z uznaniem Kapituły Orderu, która zdecydowała o nadaniu tego wyjątkowego odznaczenia.

Osobiste zaangażowanie Stanisława Hana sprawiło, że zarządzane przez PPF Hasco-Lek S.A., w 2015 roku wpisane zostało na listę przedsiębiorstw o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym. Posiada także liczne zasługi dla rozwoju gospodarki narodowej, służby publicznej oraz w zakresie twórczości naukowej, m.in. poprzez nacisk kładziony na ścisłą i bezpośrednią współpracę na polu „biznes-nauka”. W 2019 roku powołany został również do Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP, w której zasiadają wybitni przedstawiciele biznesu, naukowcy i prawnicy. Ich zadaniem jest szukanie rozwiązań usprawniających funkcjonowanie firm na polskim rynku, dążenie do zapewniania im stabilnego rozwoju oraz promocja przedsiębiorczości wśród młodzieży.

 

Stanisław Han, farmaceuta z tytułem doktora nauk biologicznych, który w 1984 roku założył Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A. Firma w pierwszych latach działalność ograniczała się do produkcji kosmetyków. Dopiero zmiany prawa gospodarczego po 1989 roku stworzyły możliwość wytwarzania farmaceutyków. Obecnie Hasco-Lek jest w 100% polską firmą rodzinną, jednym z najprężniej rozwijających się przedsiębiorstw farmaceutycznych w Polsce, które w swoim portfolio ma blisko 350 leków, suplementów diety, kosmetyków i wyrobów medycznych. Miliony Polaków oraz obywatele ponad 40 krajów na świecie zaufali takim markom jak IBUM, Ulgix, DIH, Hascovir, Juvit czy Mensil. Prezes Stanisław Han od wielu lat kompleksowo dba o zdrowie i komfort życia Polaków. Jest pomysłodawcą utworzenia i jednocześnie kierownikiem Zakładu Farmacji Przemysłowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz członkiem Rady Uczelni Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Jest także jednym z założycieli i Wiceprezesem Polskiej Izby Przemysłu Farmaceutycznego i Sprzętu Medycznego „Polfarmed” oraz członkiem Sekcji Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego i Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego. Działalność biznesową stara się łączyć z wsparciem lokalnych inicjatyw o charakterze społecznym czy sportowym. W 2006 roku, wspólnie z pracownikami, stworzył Fundację HASCO-LEK, która pomaga dzieciom i młodzieży z Wrocławia i Dolnego Śląska, a od 2019 roku objęła także wsparciem sportowców z niepełnosprawnościami. Stanisław Han konsekwentnie rozwija działalność biznesową, rozszerzając rodzinę spółek z Grupy HASCO. W ostatnich latach powiększyła się ona o jedną z najnowocześniejszych placówek medycznych w Polsce – Vratislavia Medica Szpital im. Jana Pawła II we Wrocławiu. Obecnie Grupa HASCO zatrudnia blisko 1600 osób i jest jednym z największych pracodawców na Dolnym Śląsku. Stanisław Han prywatnie jest miłośnikiem motoryzacji i zabytkowych samochodów.

O Magazyn Family Business

Magazyn Family Business
Family Business. Zarządzanie firmą rodzinną to pierwszy w Polsce kwartalnik poświęcony profesjonalizacji zarządzania w firmach rodzinnych. Opisujemy case studies, pokazujemy historie firm rodzinnych, piszą u nas czołowi eksperci z całego świata!

Zobacz również

WSPARCIE FIRM RODZINNYCH TERAZ TAKŻE ONLINE! Umów się na konsultacje z ekspertami Instytutu Biznesu Rodzinnego!

Nowa trudna sytuacja powoduje, że pojawia się całe mnóstwo pytań! Jak sobie poradzić ze zmieniającą się rzeczywistością? Jak zachowując wartości rodzinne podejmować trudne decyzje? Jak właściwie komunikować się z pracownikami, którzy również odczuwają lęk? Jak przekazać trudne informacje? Jakie decyzje dobre są teraz dla naszej rodziny? Dla firmy? Na pewno widzisz nowe wyzwania, które pojawiły się w czasach pandemii. A może także nowe szanse?