Strona domowa / Bez kategorii / Stanisław Han odznaczony Orderem Odrodzenia Polski

Stanisław Han odznaczony Orderem Odrodzenia Polski

W poniedziałek 11 listopada w dniu Narodowego Święta Niepodległości Prezydent RP Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe. W gronie wyróżnionych znalazł się Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A. dr Stanisław Han, który od 35 lat zarządza jedną z najprężniej rozwijających się firm farmaceutycznych w Polsce, podejmując przy tym szereg działań na rzecz zdrowia i poprawy komfortu życia Polaków. Stanisław Han uhonorowany został Orderem Odrodzenia Polski, który od blisko 100 lat nadawany jest za wybitne zasługi położone w służbie państwu i społeczeństwu.


Order Odrodzenia Polski to drugie, po Orderze Orła Białego, najważniejsze cywilne odznaczenie państwowe. Przyznawane jest przez Kapitułę Orderu Odrodzenia Polski, która składa się z ośmiu członków oraz Wielkiego Mistrza Orderu, którym z racji pełnionego urzędu jest Prezydent RP. Wybitne osiągniecia w działalności publicznej podejmowane od 35 lat z pożytkiem dla kraju i społeczeństwa przez Prezesa Stanisława Hana, a także ogromny wkład w rozwój polskiej gospodarki spotkały się z uznaniem Kapituły Orderu, która zdecydowała o nadaniu tego wyjątkowego odznaczenia.

Osobiste zaangażowanie Stanisława Hana sprawiło, że zarządzane przez PPF Hasco-Lek S.A., w 2015 roku wpisane zostało na listę przedsiębiorstw o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym. Posiada także liczne zasługi dla rozwoju gospodarki narodowej, służby publicznej oraz w zakresie twórczości naukowej, m.in. poprzez nacisk kładziony na ścisłą i bezpośrednią współpracę na polu „biznes-nauka”. W 2019 roku powołany został również do Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP, w której zasiadają wybitni przedstawiciele biznesu, naukowcy i prawnicy. Ich zadaniem jest szukanie rozwiązań usprawniających funkcjonowanie firm na polskim rynku, dążenie do zapewniania im stabilnego rozwoju oraz promocja przedsiębiorczości wśród młodzieży.

 

Stanisław Han, farmaceuta z tytułem doktora nauk biologicznych, który w 1984 roku założył Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A. Firma w pierwszych latach działalność ograniczała się do produkcji kosmetyków. Dopiero zmiany prawa gospodarczego po 1989 roku stworzyły możliwość wytwarzania farmaceutyków. Obecnie Hasco-Lek jest w 100% polską firmą rodzinną, jednym z najprężniej rozwijających się przedsiębiorstw farmaceutycznych w Polsce, które w swoim portfolio ma blisko 350 leków, suplementów diety, kosmetyków i wyrobów medycznych. Miliony Polaków oraz obywatele ponad 40 krajów na świecie zaufali takim markom jak IBUM, Ulgix, DIH, Hascovir, Juvit czy Mensil. Prezes Stanisław Han od wielu lat kompleksowo dba o zdrowie i komfort życia Polaków. Jest pomysłodawcą utworzenia i jednocześnie kierownikiem Zakładu Farmacji Przemysłowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz członkiem Rady Uczelni Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Jest także jednym z założycieli i Wiceprezesem Polskiej Izby Przemysłu Farmaceutycznego i Sprzętu Medycznego „Polfarmed” oraz członkiem Sekcji Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego i Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego. Działalność biznesową stara się łączyć z wsparciem lokalnych inicjatyw o charakterze społecznym czy sportowym. W 2006 roku, wspólnie z pracownikami, stworzył Fundację HASCO-LEK, która pomaga dzieciom i młodzieży z Wrocławia i Dolnego Śląska, a od 2019 roku objęła także wsparciem sportowców z niepełnosprawnościami. Stanisław Han konsekwentnie rozwija działalność biznesową, rozszerzając rodzinę spółek z Grupy HASCO. W ostatnich latach powiększyła się ona o jedną z najnowocześniejszych placówek medycznych w Polsce – Vratislavia Medica Szpital im. Jana Pawła II we Wrocławiu. Obecnie Grupa HASCO zatrudnia blisko 1600 osób i jest jednym z największych pracodawców na Dolnym Śląsku. Stanisław Han prywatnie jest miłośnikiem motoryzacji i zabytkowych samochodów.

O Magazyn Family Business

Family Business. Zarządzanie firmą rodzinną to pierwszy w Polsce kwartalnik poświęcony profesjonalizacji zarządzania w firmach rodzinnych. Opisujemy case studies, pokazujemy historie firm rodzinnych, piszą u nas czołowi eksperci z całego świata!

Zobacz również

Zarządzanie przez wartości, czyli sukcesja w firmie rodzinnej

Zarządzanie przez wartości, czyli sukcesja w firmie rodzinnej

Największym wyzwaniem przed jakim aktualnie stoją założyciele firm rodzinnych, którzy marzą o nieśmiertelności swoich biznesów, …