Strona domowa / Biznes / Meble, które zmieniają świat

Meble, które zmieniają świat

Szynaka Meble tworzy meble bliskie sercom i gustom społeczności na całym świecie. Ta prężna, polska firma z sześćdziesięcioletnią tradycją ma  znaczny udział w budowaniu krajowego potencjału gospodarczego. Skala sukcesu sięga daleko poza granice Polski, bowiem produkty z logo tej marki znane są na każdym kontynencie, znajdując swoje miejsce w domach użytkowników w ponad 50 krajach na świecie. Szynaka Meble słynie nie tylko z najwyższej jakości mebli i międzynarodowego zasięgu, ale również z zakrojonych na szeroką skalę działań prospołecznych.


Polskie firmy rodzinne są filarem rozwoju polskiej gospodarki. Ich historia,  kapitał i wartości budują potencjał krajowego biznesu. Szynaka Meble od czterech pokoleń kultywuje wspólne wartości i tradycje. Zaufanie do innych, otwarte relacje między przełożonym a pracownikami umożliwiają przeniesienie rodzinnej atmosfery na grunt biznesowy zapewniając firmie nieustanny rozwój.


Rodzinne fundamenty

Historia firmy Szynaka Meble rozpoczęła się w niewielkim zakładzie stolarskim 60 lat temu. Dzisiaj firma jest częścią potężnej Grupy Meblowej, której potencjał buduje 6 nowoczesnych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Lubawie, Iławie, Nowym Mieście Lubawskim i Wolsztynie, Centrum Logistyczno-Wystawiennicze i Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Pałac Mortęgi. Ich łączna powierzchnia wynosi ponad 500 000 m², co odpowiada wielkości 70 boisk piłkarskich.

Przez lata działalności Alina i Jan Szynaka wypracowali model pracy oparty na poszanowaniu wartości rodzinnych, dzięki czemu firma aktywnie realizuje idee prospołecznej przedsiębiorczości. Obecnie miejsce prostych narzędzi z początku lat 60. zajęły nowoczesne linie produkcyjne spełniające najwyższe, europejskie standardy, jednak dla właścicieli fundamenty, na których zbudowali wyjątkowość swojej firmy pozostały niezmienne. Podobnie jak na początku działalności biznesowej, dla Aliny i Jana Szynaka wciąż najważniejsi pozostają ludzie. Mowa tutaj zarówno o pracownikach, którzy przez właścicieli Grupy Meblowej są traktowani, jak członkowie rodziny oraz szeroko rozumianej społeczności lokalnej, w której rozwój firma aktywnie się włącza. Zaufanie społeczne jest jednym z naszych najcenniejszych kapitałów, który wypracowywaliśmy sobie praz 60 lat. – Wspólnie dążymy do tego, żeby miejsce,  w którym żyjemy my, nasi pracownicy i ich rodziny było przyjazne, dlatego chętnie wspieramy instytucje i placówki działające na rzecz lokalnej społeczności. Biznes społecznie odpowiedzialny to poważne zobowiązanie, które doskonale wpisuje się w priorytety,  którym hołduje Grupa Meblowa Szynaka – mówi Prezes Jan Szynaka. – Nasza firma aktywnie włącza się w  działania filantropijne nie tylko na szczeblu lokalnym, ale również wojewódzkim i krajowym. Łączenie działalności biznesowej z troską o nasze otoczenie to jeden z naszych priorytetów – dodaje.

Firma społecznie odpowiedzialna

Będąc liderem w branży, marką rozpoznawalną na całym świecie firma zdajemy sobie sprawę z bezcennych wartości jakimi są szacunek i wzajemne zaufanie z otoczeniem. Miejsce, w którym mieszkamy, żyjemy i pracujemy ma dla nas ogromne znaczenie, dlatego staramy się wspierać wszelkie lokalne inicjatywy. Pozostajemy wrażliwi na potrzeby osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowe – mówi Prezes Jan Szynaka. W świadomości właścicieli firmy głęboko zakorzenione jest przeświadczenie o znaczeniu współpracy z organizacjami pozarządowymi i pożytku publicznego. Grupa Meblowa Szynaka wspiera placówki szkolno-wychowawcze, kluby sportowe, szpitale, straż pożarną, domy dziecka, placówki oświatowe, organizacje pozarządowe i wiele innych. Dużym wsparciem firma obejmuje różne dyscypliny  aktywności sportowej, m.in. piłkę nożną, piłkę siatkową, lekkoatletykę, kolarstwo, żużel, boks i  taniec towarzyski. – Działania biznesowe są dla nas niezwykle ważne, dlatego nieustannie staramy się podejmować inicjatywy mające na celu rozwój naszej firmy.  Jednak wypełniając służbowe obowiązki nigdy nie zapominamy o naszej firmowej dewizie i staramy się być „zawsze blisko ludzi” – podkreśla Wiceprezes Alina Szynaka.

Stworzone, by inspirować

W rodzinie Szynaka pasja do tworzenia wyjątkowych mebli dziedziczona jest z pokolenia na pokolenie. Wyszukane wzornictwo i precyzyjnie dopracowane detale to znak rozpoznawczy produktów Szynaka Meble. Każdego roku firma weryfikuje swoją ofertę, dostosowując projekty do najnowszych, światowych trendów, dzięki czemu meble sygnowane logo tej marki zdobywają uznanie użytkowników na całym świecie. Ogromne zaangażowanie i konsekwentne dążenie do inspirowania społeczności na całym świecie sprawia, że produkty firmy łączą w sobie elementy niebanalnego designu, najwyższej jakości i nieprzeciętności. Wszystkie meble tworzone są w oparciu o potrzeby użytkowników, a jednocześnie wykorzystując najnowsze, światowe trendy. Za sprawą różnorodnej oferty marka tworzy możliwości aranżacji pomieszczeń według indywidualnych potrzeb i oczekiwań użytkowników. Wieloletnie doświadczenie i nieustanna potrzeba kreacji pięknych i funkcjonalnych mebli sprawia, że produkty z logo Szynaka Meble wyróżniają się na tle innych propozycji dostępnych na rynku. Wszystkie one wytwarzane są z materiałów przyjaznych środowisku.

Meble, które zmieniają świat

Dumą firmy jest otrzymany jeden z najważniejszych certyfikatów w branży meblowej ,,FSC Chain of Custody” przyznawany producentom mebli stosującym surowce pochodzącego z obszarów o prawidłowo prowadzonej gospodarce leśnej.

Kupując meble oznaczone logo FSC klienci mają pośredni wpływ na zachowanie środowiska naturalnego w pierwotnym stanie. 

Już na etapie pomysłu i projektu firma dostarcza wszelkich starań, aby meble przez nią produkowane dawały swobodę i elastyczność kreowania przestrzeni w mieszkaniach i domach klientów. Oprócz atrakcyjnego wyglądu, najwyższej jakości wykonania meble produkowane przez firmę Szynaka Meble spełniają wiele funkcji, które dyktuje dynamicznie zmieniający się styl życia klientów. Właściciele  i pracownicy są dumni z tego, że meble sygnowane logo Szynaka Meble dostarczają użytkownikom każdego dnia nowych, niezapomnianych wrażeń.

Meble, które zmieniają świat

Marka znana na wszystkich kontynentach

Głównym i strategicznym celem Grupy Meblowej Szynaka jest promocja polskich mebli, regionu Warmii i Mazur oraz naszego kraju za granicą. Jest to możliwe między innymi dzięki udziałowi w licznych targach branżowych i misjach handlowych. Jako firma rodzinna ze 100% rodzimym kapitałem, Grupa Meblowa Szynaka od prawie 60 lat realizuje kolejne projekty na arenie międzynarodowej, udowadniając tym samym, że jest ekspertem w dziedzinie innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie rozwiązań w branży meblowej. Eksportowi partnerzy firmy to m.in. przedsiębiorcy z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, USA, Rosji, Turcji, Japonii, Korei Południowej i Arabii Saudyjskiej.

Właściciele Alina i Jan Szynaka są dumni,  że udało im się zbudować potężną Grupę Meblową, która nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim za granicą jest ceniona za wysoką jakość produktów, profesjonalizm, wiarygodność i rzetelność biznesową. Promując polską myśl techniczną i kreatywność polskich rozwiązań buduje zaufanie wobec polskiej branży meblowej i tym samym tworzy pozytywny wizerunek Polski i Polaków na świecie. Dziś Grupa Meblowa Szynaka to prawie 3,5 tysiąca pracowników, z którymi każdego dnia Prezesi Alina i Jan Szynaka wspólnie budują firmowy sukces. Oferując najwyższej jakości meble, które cieszą się zainteresowaniem zagranicznych inwestorów, buduje kapitał zaufania dla kraju i ojczystych produktów. Dynamika działań Grupy Meblowej Szynaka oraz tradycja i wartości, którym hołduje firma od wielu lat są źródłem inspiracji i wzorem do naśladowania.

O Magazyn Family Business

Family Business. Zarządzanie firmą rodzinną to pierwszy w Polsce kwartalnik poświęcony profesjonalizacji zarządzania w firmach rodzinnych. Opisujemy case studies, pokazujemy historie firm rodzinnych, piszą u nas czołowi eksperci z całego świata!

Zobacz również

Własność zobowiązuje! Rozwój w biznesie, harmonia w rodzinie.

Własność zobowiązuje! Rozwój w biznesie, harmonia w rodzinie.

W ubiegłym roku zrealizowaliśmy jubileuszowy X Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych. Przez lata spotykaliśmy się z …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.