Strona domowa / Sukcesja / Instytut Biznesu Rodzinnego Patronem Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Instytut Biznesu Rodzinnego Patronem Europejskiego Kongresu Gospodarczego

XI Europejski Kongres Gospodarczy (EEC – European Economic Congress), największa impreza gospodarcza w Europie Centralnej, odbędzie się w dniach 13-15 maja 2019 r., w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku w Katowicach. Trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących zgromadzi ponad 11,5 tys. gości z Polski, Europy, świata. W ok. 150 sesjach tematycznych weźmie udział kilkuset panelistów, wśród których znajdują się zazwyczaj komisarze unijni, premierzy i przedstawiciele rządów państw europejskich, prezesi największych firm, naukowcy i praktycy, decydenci, mający realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne.

Wśród głównych nurtów tematycznych XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach znajdują się m.in.: rola młodych ludzi w przekształcaniu Europy i przyszłość Unii Europejskiej, zależności między ekspansywnymi technologiami a rozwojem gospodarczym i społecznym, międzynarodowa współpraca gospodarcza, zagadnienia zrównoważonego rozwoju, roboty wśród nas, sukcesja i firmy rodzinne, miasta, metropolie, regiony, energia i energetyka, digitalizacja, cyberzagrożenia i sztuczna inteligencja. Jednym z tematów poruszanych podczas XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego będzie sukcesja firm rodzinnych.

Uczestnicy debaty pt.: „Sukcesja i firmy rodzinne” porozmawiają o następcach liderów w firmach o rodzinnym czy autorskim rodowodzie, wyjaśnią, jakie skutki i zagrożenia niesie ze sobą kłopot z sukcesją i co to oznacza dla polskiej i europejskiej gospodarki. Przedstawią scenariusze przekazania władzy w gospodarkach stabilnych i dojrzałych oraz młodych i szybko rozwijających się. Poruszą też wątek modeli biznesowych i stylów zarządzania. W dyskusji nie zabraknie tematu strategii zmiany przywódcy i zmiany pokoleniowej.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji na całe wydarzenie, a w szczególności na debatę o sukcesji, która odbędzie się w dniu inauguracji kongresu w godzinach: 14:45-16:30. Ta niezwykle interesująca dyskusja odbędzie się z udziałem Prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego, dr Adrianny Lewandowskiej.

Obok dr Lewandowskiej do dyskusji w temacie „firmy rodzinne” zaproszono: Tomasza Domogałę, Przewodniczącego Rady Nadzorczej TDJ Sp. z o.o., Adama Mokrysza, Prezesa Zarządu, Mokate SA, Daniela Mzyka, właściciela Grupy Kapitałowej Paged, Marka Niedużaka, Podsekretarza Stanu, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Monikę Siecińską-Jaworowską, Prezesa Zarządu, Suempol Sp. z o.o., Barbarę Woźniak, Członka Zarządu, Fermy Drobiu Woźniak Sp. z o.o.

Pełna agenda wydarzenia znajduje się na stronie: http://www.eecpoland.eu/2019/pl/sesje/

Instytut Biznesu Rodzinnego jest patronem Europejskiego Kongresu Gospodarczego, dodatkowo debata pt. „Sukcesja i firmy rodzinne” odbywa się pod patronatem medialnym magazynu Family Business, którego właścicielem jest Instytut Biznesu Rodzinnego.

Instytut Biznesu Rodzinnego Patronem Europejskiego Kongresu Gospodarczego

O Magazyn Family Business

Family Business. Zarządzanie firmą rodzinną to pierwszy w Polsce kwartalnik poświęcony profesjonalizacji zarządzania w firmach rodzinnych. Opisujemy case studies, pokazujemy historie firm rodzinnych, piszą u nas czołowi eksperci z całego świata!

Zobacz również

Jacy pracodawcy wygrywają walkę o talenty w dobie AI? Wyniki konkursu „Firma Przyjazna Rodzinie | Człowiekowi"

Jacy pracodawcy wygrywają walkę o talenty w dobie AI? Wyniki konkursu „Firma Przyjazna Rodzinie | Człowiekowi”

Kolejny rok Instytut Biznesu Rodzinnego był Partnerem Strategicznym konkursu Family & Human Wellbeing Humanites Award …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.