Strona domowa / Biznes / Makro i Rynek - komentarz Millennium / Makro i Rynek – komentarz Głównego Ekonomisty Banku Millennium

Makro i Rynek – komentarz Głównego Ekonomisty Banku Millennium

Bieżący tydzień na rynkach finansowych

Polityka pozostanie motywem wiodącym na rynkach finansowych w tym tygodniu, choć jej wpływ powinien nieco osłabnąć z uwagi na zaprzysiężenie włoskiego rządu i jednak wciąż aktualny termin 12 czerwca jako data szczytu pomiędzy USA, a Koreą Północną. Problem wciąż pozostaje natomiast sytuacja w Hiszpanii oraz kolejna odsłona wojen handlowych prowadzona przez administrację D.Trumpa. W przypadku publikacji danych makroekonomicznych kluczowe dla rynków będą informacje z USA (zamówienia w przemyśle, indeksy PMI i ISM dla usług). Pod koniec tygodnia uwaga rynku powoli kierować się zacznie ku przyszłotygodniowym posiedzeniom Fed (13 czerwca) i Europejskiego Banku Centralnego (14 czerwca).

Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Notowania rynkowe w tym tygodniu pod wpływem nastrojów globalnych

W środę wczesnym popołudniem poznamy decyzję po czerwcowym posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej dotyczącą poziomu stóp procentowych NBP. Powszechne oczekiwania, zgodnie z komunikatami Rady, a także wypowiedziami prezesa NBP A.Glapińskiego wskazują na stabilizację kosztu pieniądza w Polsce przez dłuższy czas. Nie spodziewamy się więc znaczącego wpływu tej decyzji na notowania rynkowe. W tym tygodniu będą one znajdowały się pod wpływem czynników geopolitycznych, również z powodu dość ubogiego kalendarza publikacji istotnych danych makroekonomicznych. W piątek wieczorem poznamy natomiast decyzję agencji Fitch dotyczącą aktualizacji ratingu Polski. W grudniu ub.r. agencja utrzymała rating na poziomie A- z perspektywą stabilną. Sądzimy, że w piątek Fitch, wobec zrównoważonego bilansu ryzyk, utrzyma dotychczasową ocenę.

________________________________________________________________

Pełen komentarz do pobrania: Komentarz Tygodniowy
________________________________________________________________

Niniejsza analiza jest publikacją marketingową i została przygotowana przez Bank Millennium S.A. („Bank”), w oparciu o dane pochodzące z różnych serwisów informacyjnych, wyłącznie w celach informacyjnych. Nie stanowi ona (ani zawarte w niej informacje) rekomendacji, wyniku doradztwa inwestycyjnego, oferty ani też kierowanego do kogokolwiek (lub jakiejkolwiek grupy osób) zaproszenia do zawarcia transakcji na instrumencie bądź instrumentach finansowych. Prognozy ani dane odnoszące się do przeszłości nie stanowią gwarancji przyszłych cen instrumentów finansowych lub wyników finansowych. Bank dołożył należytej staranności w celu zapewnienia, iż zawarte informacje nie są błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Bank i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność jak również za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.

O Magazyn Family Business

Magazyn Family Business
Family Business. Zarządzanie firmą rodzinną to pierwszy w Polsce kwartalnik poświęcony profesjonalizacji zarządzania w firmach rodzinnych. Opisujemy case studies, pokazujemy historie firm rodzinnych, piszą u nas czołowi eksperci z całego świata!

Zobacz również

Jak szybko i bezpiecznie dostarczyć gwarancję bankową swojemu kontrahentowi”

Firma może skorzystać e-gwarancji. W odróżnieniu od tradycyjnej papierowej gwarancji bankowej, e-gwarancja wystawiana jest w …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.