Strona domowa / Biznes / Odkryj swoje powołanie i znajdź nową drogę

Odkryj swoje powołanie i znajdź nową drogę

W tych niepewnych czasach każdy z nas szuka nowych rozwiązań i dróg. Jedną z nich może stać się odkrycie wrodzonych talentów i mocnych stron, które mogą okazać się źródłem zupełnie nowego pomysłu na siebie i biznes.

W życiu każdego z nas są dwa najważniejsze momenty: dzień, w którym się rodzimy i dzień, w którym dowiadujemy się po co. Moim powołaniem jest pomóc moim klientom odkryć i zbliżyć się do tego drugiego momentu. W swojej pracy na co dzień spotykam się z ludźmi, którzy poszukują siebie, pragną odpowiedzieć na pytanie: Co jest moim powołaniem? Kim jestem? Co mam robić? Jednak gdy widzimy się po raz pierwszy, zazwyczaj pytania te nie są tak oczywiście postawione…

Powód, dla którego ludzie decydują się na spotkanie ze mną, to zazwyczaj obniżony nastrój, brak satysfakcji z życia i poczucie braku sensu, kryzys egzystencjalny, depresja. Bardzo często stany te dotykają nas dlatego, że próbujemy stać się zupełnie kimś innym niż jesteśmy. Pragniemy sprostać oczekiwaniom innych: pracodawców, partnerów, rodziców… Przekonania o tym, jacy być powinniśmy, są w nas tak silne, że powodują totalną koncentrację na naszych brakach i słabych stronach. Staramy się uzupełniać nasze słabości poprzez trening tych umiejętności, które w ogóle nie są nam naturalne, nie dają poczucia radości i spełnienia. Wręcz przeciwnie, z każdą kolejną zdobytą kompetencją, czujemy się jeszcze bardziej wyczerpani, porównujemy się z innymi, chcemy być we wszystkim świetni, tkwimy w nieprzyjaznych dla nas środowiskach pracy, toksycznych relacjach i oczywiście obwiniamy się za niedopasowanie.  Ta droga prowadzi donikąd…

Jako psycholog starałam się pomóc moim klientom właściwie siebie zrozumieć i poznać.  W końcu znalazłam narzędzie, które otwiera oczy! Clifton Strengths Finder – to narzędzie, które pomaga odkryć nasze wrodzone Talenty. To pierwszy krok, który pomaga nam zbudować świadomość swoich mocnych stron i naturalnych predyspozycji. To one odpowiadają za dominujące wzorce naszego zachowania, myślenia i odczuwania.  By w pełni móc korzystać ze swojego potencjału i talentów trzeba mieć świadomość tych zasobów, poznać je, zrozumieć, by móc nimi zarządzać. Warto wiedzieć do czego zostałeś stworzony!

Stałam się wielką fanką tego narzędzia. Wykorzystując je w swojej pracy obserwowałam, jak bardzo uwalnia, uświadamia i daje poczucie radości i nadziei. Największą przestrzenią do rozwoju każdej osoby jest obszar jej najsilniejszych stron. Talenty każdego z nas są trwałe i wyjątkowe. Wystarczy szczerze rozwiązać badanie i tak rozpocząć proces odkrywania swojego powołania, w którym z wielką radością towarzyszę moim klientom obserwując ich rozkwit i rozwój.

Będziesz mógł wreszcie być sobą! Swoboda to najlepsze określenie stanu, który towarzyszy odkryciu TOP 5 talentów, swojej natury, z tym w jaki sposób najlepiej funkcjonujemy i postrzegamy świat. Determinuje to nasze najlepsze środowisko pracy, wskazuje na mocne strony, które nie są konsekwencją nieustających treningów, ale są naszą naturalną mocą. Wskazują, w których dziedzinach mamy szansę osiągnąć najwięcej.

„Wszyscy jesteśmy geniuszami. Ale jeśli oceniasz rybę po jej zdolności wspinania się na drzewo, to całe życie będzie myślała, że jest głupia” – Albert Einstein

Gallup definiuje TALENT jako każdy powtarzający się wzorzec myślenia, odczuwania i zachowania, który może znaleźć pożyteczne zastosowanie. Jest on naturalnym sposobem funkcjonowania i odbierania świata. Filtrem, przez który każdy dorosły i każde dziecko patrzy na swoje otoczenie i który sprawia, że działa i zachowuje się w określony sposób.

Talent jest niczym innym jak połączeniem neuronów w mózgu. Każdy z nas ma pięć dominujących talentów, które zasadniczo nie zmieniają się przez całe życie. Ale to, czy chcesz z nich uczynić swoje SILNE STRONY, Twoje OBSZARY MISTRZOSTWA OSOBISTEGO, zależy tylko od Ciebie. Myślę, że dla każdego człowieka jedną z największych pragnień jest „życie w pełni”… W pełni radości, w pełni miłości i w pełni poczucia jego sensu. Odkrycie Swoich talentów, są koniecznym początkiem tej drogi.

Talenty każdego z nas są trwałe i wyjątkowe. Wskazują, w których dziedzinach mamy szansę osiągnąć najwięcej. A jak jest z Tobą? Czy znasz już swoje największe talenty i mocne strony? Odkrycie Twoich wrodzonych talentów to początek nowej życiowej drogi!

Proces przewidziany jest dla osób dorosłych oraz dzieci powyżej 8. roku życia.

Odkryj swoje powołanie i znajdź nową drogę

Skorzystaj z konsultacji telefonicznych i online z ekspertem Instytutu Biznesu Rodzinnego Sylwią Kowalenko. To wieloletni psychoterapeuta, coach i certyfikowany Trener Talentów. W pracy posługuje się podejściem systemowym oraz koncepcją integratywną. Wspiera w poznawaniu siebie, rozumieniu własnych uwarunkowań i dokonywaniu zmian sprzyjających rozwojowi. Zajmuje się doradztwem personalnym.

Zapisy na konsultacje koordynuje:

Anna Włodarczyk

awlodarczyk@ibrpolska.pl

+ 48 732 777 135

O Sylwia Kowalenko

Mediator rodzinny, councellor, terapeuta systemowy w trakcie certyfikacji, psycholog, prawnik. Członek Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej. Prowadzi mediacje rodzinne z osobami i całymi rodzinami trwającymi w konflikcie, wykorzystuje wykształcenie prawnicze oraz psychologiczne w celu osiągnięcia lepszych efektów. W pracy posługuje się podejściem systemowym oraz koncepcją integratywną.Najczęściej pracuje z osobami doświadczającymi problemów w relacjach, przeżywającymi trudności emocjonalne, cierpiącymi z powodu objawów utrudniających codzienne funkcjonowanie. Wspiera w poznawaniu siebie, rozumieniu własnych uwarunkowań i dokonywaniu zmian sprzyjających rozwojowi. Zajmuje się doradztwem personalnym.

Zobacz również

Firma rodzinna to marka – to zobowiązuje!

Firma rodzinna to marka – to zobowiązuje!

Firma rodzinna to marka – to zobowiązuje! Do tej pory jak skarb przechowuję wizytówkę mojego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.