Strona domowa / Firmy Rodzinne / Family Business Week Myślenie systemowe – Odpowiedzialne decyzje rodzin biznesowych

Family Business Week Myślenie systemowe – Odpowiedzialne decyzje rodzin biznesowych

Dylematy przed którymi stanęliśmy jako właściciele firm rodzinnych są ogromne. Dotyczą już nie tylko wyzwań z wczoraj, ale też tych, które pojawiły się nagle. Wyjątkowe okoliczności wynikające z pandemii COVID-19 to trudny czas dla wielu przedsiębiorców, który zmienił nasze postrzegania świata jak i całej gospodarki. Setki rozmów i konsultacji z przedsiębiorcami oraz naszymi partnerami biznesowymi zaowocowały podjęciem decyzji o przeniesieniu najważniejszego wydarzenia dla rodzin biznesowych w Polsce do strefy ONLINE. 

VII Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych pierwszy raz w historii odbędzie się ONLINE! Wychodząc naprzeciw obecnym warunkom i możliwościom realizacji naszego eventu postanowiliśmy nie czekać na czas „lepszy”  i bardziej sprzyjający organizacji eventu jak co roku w Poznaniu lecz podjąć się dyskusji na tematy ważne, aktualne i potrzebne dla rodzinom właścicielskim.

Program skonstruowany jest w formie tygodnia inspiracji! 5 wyjątkowych dni tematycznych dni (18 maja – 22 maja 2020). Czeka nas prawdziwy Family Business Week, pełen merytoryki, emocji i interakcji!

Dzięki temu rozwiązaniu każdy z naszych uczestników będzie mógł zaplanować udział w kongresie w zaciszu własnego domu, biura z dowolnego miejsca na świecie.


Ideą, która skłoniła nas do organizacji Family Business Week jest myślenie systemowe.

Program kongresu został tak zaprojektowany, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodzin biznesowych, które zmagają się z kryzysem wywołanym przez pandemię i spojrzeć na te dylematy które stały się naszą codziennością. Równocześnie mając świadomość, że część z nich to uniwersalne zasady zarządzania w kryzysie ale i poza nim.
Opierając się o metodykę myślenia systemowego, wspierającego firmy rodzinne stworzoną przez prof. Petera Maya (szczegółowe wyjaśnienie metodyki tutaj), podzieliliśmy DNI KONGRESU na PIĘĆ kluczowych obszarów, o które powinien zadbać każdy członek rodziny biznesowej czujący odpowiedzialność za trwałość firmy

Najlepsi eksperci z całego świata będą udzielać merytorycznych wskazówek dla biznesu i rodziny biznesowej. Nie zabraknie również głosu przedsiębiorców: swoje wystąpienia zapowiedzieli właściciele największych polskich i zagranicznych firm rodzinnych.   

Jak będzie wyglądał Family Business Week 2020? 

 1. Dzień pierwszy – Firma 
  1. Dzień drugi – Przywództwo 
  1. Dzień trzeci – Majątek 
  1. Dzień czwarty –  Rodzina i kontekst indywidualny
  1. Dzień piąty – Globalne otoczenie firmy  

Dla kogo? 

Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych przeznaczony jest dla tych, którym zależy na rozwoju i zabezpieczeniu firmy rodzinnej! 

Zatem jeśli jesteś:  

 • Właścicielem firmy rodzinnej 
 • Sukcesorem lub sukcesorką 
 • Członkiem rodziny biznesowej 
 • Managerem pracującym w firmie rodzinnej  
 • Pracownikiem zatrudnionym w firmie rodzinnej 

… to podczas 5 dni tematycznych, sesji eksperckich, wystąpień międzynarodowych gości oraz spotkań i konsultacji składających się na FAMILY BUSINESS WEEK znajdziesz to, czego szukasz! 

O czym? 

Każdego dnia będziemy poruszać inny temat związany z systemowym zarządzaniem firmą rodzinną – ujęty praktycznie przez międzynarodowych ekspertów oraz właścicieli firm rodzinnych z Polski i ze świata. Będąc z nami, znajdziesz wiedzę i inspirację w obszarach: 

 • ZARZĄDZANIA FIRMĄ RODZINNĄ 
 • ŚWIADOMEGO PRZYWÓDZTWA 
 • WŁASNEGO MAJĄTKU 
 • TWOJEJ RODZINY BIZNESOWEJ 
 • OTOCZENIA TWOJEJ FIRMY  

Wiesz, co jest ciekawe? Że dokładnie z tych samych powodów, co zawsze! Kongres to doświadczenie, które przenosimy do on-line. Ale to nie wszystko! On line daje nam nowe możliwości: 

 • Zapewnimy Ci solidną dawkę merytoryki – tak BARDZO potrzebnej w obecnej sytuacji 
 • Będziesz miał dostęp do grona znakomitych ekspertów i praktyków biznesowych z Polski i całego świata – to niepowtarzalna okazja, by wypytać ich o nurtujące Cię obawy związane z obecną rzeczywistością 
 • Zapoznasz się z systemowym pojęciem zarządzania firmą rodzinną – ono da Ci nowe spojrzenie zarówno na Twój biznes jak i rodzinę 
 • Sam decydujesz, która forma zdobywania wiedzy jest dla Ciebie najlepsza – prelekcje, spotkania indywidualne, czy może dyskusje grupowe 
 • Zarządzasz swoim czasem – dajemy Ci aż pięć dni pełnych treści – wybierz te, które najbardziej Cię zainteresują. Oczywiście zapraszamy na wszystkie! 

KAŻDEGO DNIA na uczestników wydarzenia czeka:

 • Szereg prelekcji i wystąpień uznanych międzynarodowych praktyków i właścicieli największych firm rodzinnych z Polski i świata 
 • Udział w „roomach” tematycznych – możliwość podjęcia dyskusji w najciekawszym dla Ciebie obszarze i zdobycie dokładnie tych informacji, które Cię interesują 
 • Możliwość umówienia e-spotkania 1:1 z ekspertami i praktykami – aby podjąć rozmowę o Twojej własnej firmie / rodzinie biznesowej – pełna dyskercja! 
 • Wymiana doświadczenia z innymi uczestnikami wydarzenia – poprzez specjalnie dedykowane „roomy” networkingowe 

Konsultacje 1:1 

Zapraszamy Cię do rezerwowania miejsc w przestrzeni praktyków – wystarczy, że znajdziesz eksperta, z którym chciałbyś porozmawiać, wybierzesz dostępną godzinę e-spotkania i KLIK – gotowe! Macie umówione spotkanie! Otrzymasz maila z linkiem do Waszego wirtualnego komunikatora.  

ROOMY tematyczne 

Prelekcje Cię zainteresowały i czujesz niedosyt tematu? Bardzo dobrze! Tematyczne „roomy” są właśnie dla Ciebie! W każdej przestrzeni jest dostępnych 20 miejsc, wybierz taki, który Cię najbardziej interesuje i dołącz do spotkania ON-LINE, które umożliwi Ci dyskusję z ekspertem i pozostałymi uczestnikami wydarzenia. To pomoże rozwiać Twoje wątpliwości i pozwoli poruszyć ważne dla Ciebie kwestie.  

ROOMY networkingowe 

POZNAJ osoby, które także są na tym wydarzeniu! Wymień się z nimi doświadczeniem i opiniami – kto wie, być może nawiąże się z tego ciekawa relacja biznesowa – albo zainspirujesz kogoś Twoją opowieścią do działania! Daj się poznać i poznawaj ludzi ze świata przedsiębiorczości rodzinnej! Zobacz, jak inni stawiają czoła nowej rzeczywistości. 

5 DNI WRAŻEŃ 

5 OBSZARÓW MYŚLENIA SYSTEMOWEGO 

1000 + UCZESTNIKÓW 

50 PRELEGENTÓW I EKSPERTÓW 

15 + ROOMów DYSKUSYJNYCH 

100 + KONSULTACJI EKSPERCKICH  

Czujesz odpowiedzialność za przyszłość swojej firmy i rodziny biznesowej? Chcesz dowiedzieć się jak firmy rodzinne radzą sobie z wyzwaniami na całym świecie? Dołącz do grona świadomych przedsiębiorców i weź udział w Family Business Week – ZAPISZ SIĘ TUTAJ!

O Portal Family Business

Zobacz również

Jacy pracodawcy wygrywają walkę o talenty w dobie AI? Wyniki konkursu „Firma Przyjazna Rodzinie | Człowiekowi"

Jacy pracodawcy wygrywają walkę o talenty w dobie AI? Wyniki konkursu „Firma Przyjazna Rodzinie | Człowiekowi”

Kolejny rok Instytut Biznesu Rodzinnego był Partnerem Strategicznym konkursu Family & Human Wellbeing Humanites Award …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.