Strona domowa / Biznes / 10 najskuteczniejszych biznesów rodzinnych na świecie

10 najskuteczniejszych biznesów rodzinnych na świecie

10. Bolloré 1822 2,4 mld euro

Bolloré jest francuską spółką transportową z siedzibą w Puteaux, na zachodnich obrzeżach Paryża, we Francji. Firma, działająca w papierowo-energetyczno-plantacyjno-logistycznej branży , zatrudnia 28 000 osób na całym świecie. W 2004 r. Grupa znalazła się w czołówce 200 europejskich firm. Chociaż firma notowana jest na giełdzie Euronext w Paryżu, rodzina Bolloré zachowuje większość kontroli nad spółką poprzez złożoną i pośrednią strukturę holdingową.

Siedziba: Puteaux, Francja
Prezes zarządu: Cyrille Bollore (3 cze 2016–), Vincent Bolloré (5 sty 1995–)
Założyciel: Philipp Jakob Wieland
Założenie: 1822

O Michał Wojewoda

Michał Wojewoda
Dyrektor Operacyjny Instytutu Biznesu Rodzinnego. Interesuję się tym co czyni firmy rodzinne najbardziej unikatowymi jednostkami biznesowymi na świecie - połączeniem Rodzinny i Biznesu :)

Zobacz również

Akademia Managera – profesjonalizacja firmy rodzinnej

Ten rok będzie stanowił dla przedsiębiorców rodzinnych prawdziwe wyzwanie: dynamicznie zmieniające się otoczenie gospodarcze i …

Jeden komentarz

  1. Avatar

    Większość nazw tych firm mimo gigantycznych obrotów praktycznie nic nie mówi czytelnikowi. Niestety prawdą jest że firma rodzinna jest bardziej zagrożona potencjalnymi zawirowaniami, bo oprócz kryzysów, dekoniunktury czy rewolucji technologicznych z którymi mierzą się wszystkie firmy dochodzi jeszcze kwestia sukcesji, rozproszenia akcjonariatu w licznej rodzinie. W zasadzie zakładając, że firma rodzinna jest szczególnie pożądaną w pańswie narodowym to należałaby się jej szczególna ochrona. Ciekawe jak wygląda prawodawstwo w innych krajach gdzie obecne są firmy funkcjonujące wiele pokoleń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.