Strona domowa / Biznes / 10 najskuteczniejszych biznesów rodzinnych na świecie

10 najskuteczniejszych biznesów rodzinnych na świecie

10 najskuteczniejszych biznesów rodzinnych na świecie

9. Wieland-Werke 1820 – 2,5 mld euro

W wieku zaledwie 27 lat, Philipp Jakob Wieland przejął fabrykę sztuk pięknych i dzwonów w Rosengasse i rozpoczął produkcję przedmiotów codziennego użytku ze stopów miedzi. Od tamtej pory firma stale się rozwijała, a dziś dzięki licznym innowacjom znajduje się na samym szczycie całej gałęzi przemysłu.
Miedziane materiały są dziś stosowane na całym świecie. Czy to w smartfonach, samochodach lub torebkach, stopy miedzi odgrywają ważną rolę wszędzie. W związku z tym Grupa Wieland ma popyt na całym świecie i jest wysoko ceniona zarówno ze swojej wiedzy, jak i produktów. Firma i jej spółki zależne są reprezentowane w licznych miejscach na różnych kontynentach.

Siedziba: Ulm, Niemcy
Prezes zarządu: Harald Kroener
Założyciel: Philipp Jakob Wieland
Założenie: 1820

O Michał Wojewoda

Dyrektor Operacyjny Instytutu Biznesu Rodzinnego. Interesuję się tym co czyni firmy rodzinne najbardziej unikatowymi jednostkami biznesowymi na świecie - połączeniem Rodzinny i Biznesu :)

Zobacz również

Czy warto wysyłać dzieci do pracy poza firmą rodzinną?

Czy warto wysyłać dzieci do pracy poza firmą rodzinną?

            Czy członkowie rodziny powinni pracować poza firmą rodzinną przed …

Jeden komentarz

  1. Większość nazw tych firm mimo gigantycznych obrotów praktycznie nic nie mówi czytelnikowi. Niestety prawdą jest że firma rodzinna jest bardziej zagrożona potencjalnymi zawirowaniami, bo oprócz kryzysów, dekoniunktury czy rewolucji technologicznych z którymi mierzą się wszystkie firmy dochodzi jeszcze kwestia sukcesji, rozproszenia akcjonariatu w licznej rodzinie. W zasadzie zakładając, że firma rodzinna jest szczególnie pożądaną w pańswie narodowym to należałaby się jej szczególna ochrona. Ciekawe jak wygląda prawodawstwo w innych krajach gdzie obecne są firmy funkcjonujące wiele pokoleń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.