Strona domowa / Biznes / 10 najskuteczniejszych biznesów rodzinnych na świecie

10 najskuteczniejszych biznesów rodzinnych na świecie

1. Takenaka 1610 – 8 mld euro

Takenaka Corporation jest jednym z najstarszych japońskich generalnych wykonawców z długą historią, bogatą w tradycję, która obejmuje ponad 400 lat i obejmuje wiele japońskich najważniejszych zabytków architektonicznych. Od 1960 roku Takenaka prowadzi biura w wielu krajach i na przestrzeni ostatnich lat Był laureatem wielu projektów, technik i nagród jakościowych.
Siedziba: Chūō, Osaka, Prefektura Osaka, Japonia
Założyciel: Tobei Masataka Takenaka
Założenie: 1610, Nagoja, Prefektura Aichi, Japonia
Prezes zarządu: Toichi Takenaka (1980–)

O Michał Wojewoda

Michał Wojewoda
Dyrektor Operacyjny Instytutu Biznesu Rodzinnego. Interesuję się tym co czyni firmy rodzinne najbardziej unikatowymi jednostkami biznesowymi na świecie - połączeniem Rodzinny i Biznesu :)

Zobacz również

Akademia Managera – profesjonalizacja firmy rodzinnej

Ten rok będzie stanowił dla przedsiębiorców rodzinnych prawdziwe wyzwanie: dynamicznie zmieniające się otoczenie gospodarcze i …

Jeden komentarz

  1. Avatar

    Większość nazw tych firm mimo gigantycznych obrotów praktycznie nic nie mówi czytelnikowi. Niestety prawdą jest że firma rodzinna jest bardziej zagrożona potencjalnymi zawirowaniami, bo oprócz kryzysów, dekoniunktury czy rewolucji technologicznych z którymi mierzą się wszystkie firmy dochodzi jeszcze kwestia sukcesji, rozproszenia akcjonariatu w licznej rodzinie. W zasadzie zakładając, że firma rodzinna jest szczególnie pożądaną w pańswie narodowym to należałaby się jej szczególna ochrona. Ciekawe jak wygląda prawodawstwo w innych krajach gdzie obecne są firmy funkcjonujące wiele pokoleń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.