NARODZINY
FIRMY
RODZINNEJ

"Pierwsze tak kompletne opracowanie
o sukcesji w firmach rodzinnych"

430

____________________

STRON

16

____________________

AUTORÓW​

7

____________________

ROZDZIAŁÓW

POD REDAKCJĄ

ADRIANNA LEWANDOWSKA

PIOTR ANDRZEJCZAK

MACIEJ STRADOMSKI

ROZDZIAŁY

  • 1. Punkt wyjścia – poznać i zrozumieć firmę rodzinną
  • 2. Określenie sytuacji wyjściowej
  • 3. Planowanie najlepszych scenariuszy sukcesyjnych
  • 4. Zintegrowana strategia rozwoju biznesu rodzinnego w procesie sukcesji
  • 5. Działanie na rzecz zmiany sukcesyjnej
  • 6. Dostrojenie – mechanizmy nadzoru i ewentualne korekty
  • 7. Sprzedaż firmy jako alternatywa dla procesu sukcesyjnego

Opinie o książce

quote-left

Narodziny Firmy Rodzinnej powinno się czytać powoli. Lektura musi być metodyczna, dająca czytelnikowi czas na analizę, zastanowienie, wyciągnięcie wniosków. Dziś wiele firm rodzinnych prowadzi działalność gospodarczą na swój własny sposób. Nierzadko bez procedur,

właściwych struktur, bez formalizowania działań. Często strategia, misja czy wizja funkcjonują jedynie w głowach właścicieli. Książka ta może być zatem cennym kompendium wiedzy dla tych, którzy mają świadomość, że biznes rodzinny nie kończy się na pokoleniu założycieli [...]


Henryk Orfinger

Irena Eris


Książka Narodziny Firmy Rodzinnej jest niezwykle interesującą pozycją poruszającą szerokie spektrum problemów, z jakimi spotykają się "rodzinni". Wreszcie dostaliśmy możliwość skonfrontowania naszego doświadczenia i rodzinnej intuicji z niezwykle trafnymi spostrzeżeniami autorów odnośnie zarządzania firmą rodzinną. Obok aspektów związanych z sukcesją i obszarami miękkimi, takimi jak wartości, przywództwo, zmiana pokoleniowa, autorzy w wyczerpujący sposób opisują także kwestie związane z wyborem formy prawnej, nadzorem właścicielskim, systemem podatkowym oraz dziedziczeniem. Wreszcie mamy dostęp do przystępnej i merytorycznej wiedzy, która zapoznaje czytelnika z wyzwaniami, przed jakimi stoi - lub stanie w przyszłości - większość firm rodzinnych. 


Marcin Ochnik

Ochnik


Na polskim rynku trudno było znaleźć do tej pory publikację traktującą kompleksowo problematykę sukcesji w firmach rodzinnych opartą na rodzimych przykładach. Z ogromną radością przyjąłem więc wiadomość o powstaniu tak kompletnego opracowania, dotyczącego tego ważnego zagadnienia jakim jest sukcesja w firmach rodzinnych. Myślę, że praca ta pomoże wielu przedsiębiorcom w budowaniu ładu rodzinnego wewnątrz struktur firmowych.


Zbigniew Inglot

Inglot


Lektura obowiązkowa dla właścicieli firm rodzinnych, którzy myślą o przekazaniu  swojego dorobku następnemu pokoleniu. To praktyczne kompendium wiedzy o procesie sukcesji. Wskazuje możliwości, jakie mają założyciele, którzy chcą zdjąć z siebie część obowiązków lub przejść na emeryturę. Pozycja pomaga ocenić etap rozwoju firmy, w kontekście zmiany pokoleniowej i daje narzędzia do sprawdzenia czy młodsze pokolenie jest gotowe do przejęcia rodzinnego biznesu.


Krzysztof Madelski

YES

quote-left

Kontakt

ul. Paderewskiego 8, 61-770 Poznań

t: 61 307 14 27

e: info@ibrpolska.pl