Strona domowa / Wideo / Wywiady z przedsiębiorcami / Wojciech Kruk – firma rodzinna

Wojciech Kruk – firma rodzinna

Wojciech Kruk Bio:

Ukończył w 1969 studia w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Poznaniu. W 1974 przejął rodzinny zakład jubilerski W. Kruk, istniejący od 1840. Na jego podstawie na początku lat 90. stworzył spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, której prezesował do 1996, następnie spółkę akcyjną. Wojciech Kruk przewodniczył radzie nadzorczej tego przedsiębiorstwa. Stoi też na czele rady Krajowej Izby Gospodarczej oraz Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, jest członkiem Polskiej Rady Biznesu.

Był senatorem IIIII i IV kadencji z województwa poznańskiego. Należał do KLD i Unii Wolności. Od 2001 politycznie związany z Platformą Obywatelską. W 2001 bez powodzenia ubiegał się o reelekcję w wyborach do Senatu z ramienia Bloku Senat 2001.

O Michał Wojewoda

Michał Wojewoda
Dyrektor Operacyjny Instytutu Biznesu Rodzinnego. Interesuję się tym co czyni firmy rodzinne najbardziej unikatowymi jednostkami biznesowymi na świecie - połączeniem Rodzinny i Biznesu :)

Zobacz również

Po co Konstytucja Firmy Rodzinnej – Marek Roleski

Konstytucja firmy rodzinnej to nadrzędny dokument regulujący mechanizmy ładu korporacyjnego i rodziny w firmie rodzinnej. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.