Strona domowa / Biznes / Zarządzanie / Kobiety w firmach rodzinnych / Dominika Kulczyk umacnia swoją pozycję w rodzinnym biznesie

Dominika Kulczyk umacnia swoją pozycję w rodzinnym biznesie

W zeszłym roku po nagłej śmierci najbogatszego Polaka Jana Kulczyka, miejsce przewodniczącego rady nadzorczej Kulczyk Investments przejął prof. Waldemar Frąckowiak. Miał on przygotowywać Dominikę Kulczyk do przejęcia jego stanowiska. Dzisiejsze doniesienia pokazują, że sukcesja zaszła się po raz kolejny: jak dowiedzieliśmy się z informacji prasowej Kulczyk Investments, Dominika Kulczyk oficjalnie zastąpiła prof. Waldemara Frąckowiaka na miejscu przewodniczącego rady nadzorczej. Ten pozostał w radzie nadzorczej. Do tej pory Dominika pełniła funkcję członka rady nadzorczej.

W skład rady wchodzą: prof. Waldemar Frąckowiak, dr Karl Schleinzer, Stefan Krieglstein i Tomasz Mikołajczak. Brat Dominiki Sebastian Kulczyk od stycznia 2014 roku pełni rolę Prezesa Zarządu Kulczyk Investments.

Dominika i Sebastian Kulczykowie są przykładem NextG – kolejnego pokolenia przedsiębiorców rodzinnych, którzy dokonują re-designu biznesów przejętych po rodzicach. W przypadku Kulczyków sukcesja stała się nagle, jednak Jan Kulczyk odpowiednio zabezpieczył biznes rodzinny na taki wypadek. Majątek został podzielony po połowie – siostra i brat mają wspólnie decydować o podejmowanych inwestycjach.

Plan sukcesyjny pozostawiony przez nestora zawierał jasną instrukcję, która reguluje, jak rozwiązywać ewentualne spory. Powstał on ok. 5 lat przed sukcesją.

O Michał Wojewoda

Michał Wojewoda
Dyrektor Operacyjny Instytutu Biznesu Rodzinnego. Interesuję się tym co czyni firmy rodzinne najbardziej unikatowymi jednostkami biznesowymi na świecie - połączeniem Rodzinny i Biznesu :)

Zobacz również

Kobieta – dobry manager nie tylko w firmie rodzinnej

Nie od dziś powszechnie wiadomo, że pozycja i rola kobiet na stanowiskach zarządczych w przedsiębiorstwach …

2 komentarze

  1. Avatar

    Bezapelacyjnie P. Kulczyk zajmuje najwyzszą lokatę w rankingach bogatych , mnie jednak interesuje aspekt jej działłalności na rzecz innych jak choćby emitowane w TVN „Efekt Domina”; nomen omen domino otwiera i oczy i serca na problemy globalne.

  2. Avatar

    Trudno nie podziwiać rodziny za dyskretne życie z dala od celebryckich fleszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.